لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۷

عراق مجوز شرکت امنيتی آمريکايی را بخاطر مرگ هشت غير نظامی لغو کرد


وزارت کشور عراق مجوز يک شرکت امنيتی آمريکايی را لغو کرد. پيمان کاران امنيتی اين شرکت روز يکشنبه در غرب بغداد در حال مشايعت کاروانی از ديپلماتهای آمريکايی بودند که ناگهان مورد حمله قرار گرفت. مامورين شرکت پيمانکار با گشودن آتش به حملات پاسخ گفتند. بر اثر اين حادثه ۹ غير نظامی جان خود را از دست دادند.

يک سخنگوی وزارت کشور عراق امروز (دوشنبه) گفت که شرکت آمريکايی بلک واتر از فعاليت در خاک عراق منع شده است. اين شرکت محافظت بسياری از پيمانکاران آمريکايی در عراق را برعهده دارد.

مقامات عراقی پيمانکاران خارجی را متهم به سهل انگاری در تيراندازی کرده اند. نحست وزير نوری المالکی تيراندازی از سوی پيمانکاران را محکوم نموده و آنرا جنايت خوانده است.

در رويدادی ديگر، ارتش آمريکا می گويد نيروهای ائتلاف يک تروريست ارشد عراقی و ۱۱ نفر ديگر را به ظن ارتباط با گروه القدس وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران دستگير نمودند. بگفته ارتش اين ۱۲ نفر مظنون هستند که سلاح های ساخت ايران را به داخل عراق قاچاق کرده و از آن برای استفاده عليه غير نظاميان استفاده می کنند.

ارتش آمريکا همچنين امروز (دوشنبه) اعلام کرد نيروهای ائتلاف در جريان حمله عليه شبکه القاعده در عراق هفت نفر را به ظن تروريسم کشته و ۳۱ نفر ديگر را دستگير کردند.

XS
SM
MD
LG