لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۵

پرزیدنت بوش: وضع امنیت در عراق از برکت حضور ۳۰,۰۰۰ سرباز اضافی بهتر شده است


پرزیدنت بوش می گوید وضع امنیت در عراق از برکت حضور سی هزار سرباز اضافی و اجرای یک استراتژی که بر بیرون راندن تروریست ها و شبه نظامیان از قرارگاه هایشان متمرکز است، بهتر شده است.

آقای بوش دراین مورد به استان انبار، که زمانی پناهگاهی برای القاعده بود اشاره کرد:
**** من چهار هزار تفتگدار دریائی دیگر بعنوان بخشی از افزایش شمار سربازان به انبار فرستادم. شیخ های محلی، نیروهای عراقی و سربازان ائتلاف، به اتفاق، تروریست ها را از رمادی و دیگر مراکز پرجمعیت بیرون رانده اند. امروز، شهری که القاعده زمانی پرچم خود را در آن نصب کرد، بحال عادی باز می گردد. آقای بوش می گوید موفقیت در استان انبار در نقاط دیگر عراق تکرار می شود، و در مقابله با تروریست های شیعه نیز پیشرفتی صورت گرفته است:
**** یکسال پیش، تند روهای شیعه و ستیزه گرانی که ایران از آنها پشتیبانی می کند قدرت پیدا می کردند و سنی ها را برای ترور هدف می گرفتند. امروز، این گروه ها از هم می پاشند، و بسیاری از رهبران آنها دستگیر یا کشته می شوند. آقای بوش می گوید امنیت در عراق می تواند با نیروهای امریکائی کمتری برقرار شود. قراراست 5 هزار و هفتصد سرباز امریکائی تا کریستمس از عراق خارج شوند. پرزیدنت بوش می گوید امریکا تصمیم دارد برای شکست دادن تروریست ها و افراطیونی که آینده عراق را تهدید می کنند، در کنار آن کشور بایستد. او یاد آور می شود که کوتاهی در اینکار پیامدهائی ویران کننده خواهد داشت:
**** القاعده می تواند افراد و پناهگاه های جدیدی بدست آورد. ایران از هرج و مرج سود خواهد برد و در کوشش های خود برای دست یابی به جنگ افزار اتمی و استیلا بر منطقه تشویق خواهد شد. افراطیون می توانند کنترل یک بخش اصلی تدارکات انرژی جهان را در دست گیرند. عراق می تواند با یک کابوس انسانی روبرو شود. حرکت های دمکراسی با خشونت متوقف خواهد شد. آقای بوش گفت : یک عراق آزاد برای امنیت ایالات متحده حیاتی است. یک عراق آزاد القاعده را از داشتن پناهگاهی امن محروم خواهد ساخت. یک عراق آزاد با جاه طلبی های مخرب ایران مقابله خواهد کرد. یک عراق آزاد افراطیون را به حاشیه خواهد کشاند، موجب شکوفائی هوش و استعداد مردمش خواهد شد و لنگرگاه ثبات در منطقه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG