لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۰

دمکرات ها در کنگره آمريکا به ارزيابی ژنرال پترائوس از وضعيت عراق شک دارند


در آمريکا، قانونگزاران حزب دمکرات نسبت به گزارشی که قرار است روز دوشنبه در باره وضعيت عراق ارائه شود، ابراز شک و ترديد کرده اند.

سناتور دايان فاينستن از ايالت کاليفرنيا امروز، يکشنبه، در مصاحبه ای با شکبه تلويزيونی فاکس گفت تصور نميکند ژنرال ديويد پترائوس فرمانده ارشد آمريکا در عراق، که گزارش را تدوين کرده است، يک ارزياب مستقل برای ارزيابی وضعيت عراق باشد.

سناتور هری ريد از ايالت نوادا و رهبر اکثريت دمکرات در سنای آمريکا نيز روز شنبه گفته بود کاخ سفيد احتمالا حقايق را در گزارش تحريف خواهد کرد.

ژنرال پترائوس ، و ريان کروکر سفير آمريکا در عراق قرار است روز دوشنبه از وضعيت عراق به کنگره گزارش بدهند و برای ادای شهادت در کميته نيروهای مسلح مجلس نمايندگان حاضر شوند.

انتظار ميرود گزارش اين دو حاوی ارزيابی آنان از وضعيتی باشد که پس از تقويت اوايل سال جاری نيروهای آمريکائی در عراق برقرار شده است.

حاميان جمهوريخواه دولت بوش ميگويند نشانه هائی وجود دارد که تقويت نيروها موجب شده است خشونت در عراق کم تر شود. اما بعضی از دمکرات ها اين ارزيابی را رد کرده اند و کماکان خواستار جدولی زمانی برای فراخوانی سربازان آمريکائی از عراق هستند.

پرزيدنت بوش در پيام هفتگی راديوئی روز شنبه خود گفت اميدوار است قانونگزاران آمريکائی، پيش از نتيجه گيری، به ارزيابی های ژنرال پترائوس و آقای کروکر گوش کنند.

XS
SM
MD
LG