لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

پرزيدنت بوش و جان هوارد: امضاء معاهده تازه دفاعی بين آمريکا و استراليا


پرزيدنت بوش قصد دارد در جريان کنفرانس همکاری های اقتصادی کشورهای حوزه آسيا و اقيانوس آرام در استراليا، سلسله ديدارهائی با يکايک رهبران شرکت کننده در کنفرانس به عمل آورد.

پرزيدنت بوش پس ازتوقف کوتاهی در عراق، روز سه شنبه وارد شهر سيدنی شد.

انتظارمی رود که پرزيدنت بوش جنگ درعراق و اوضاع ايران، کره شمالی، منطقه دارفور در سودان و برمه را مورد بحث وبررسی قرار دهد.

نخستين ملاقات پرزيدنت بوش امروز، چهارشنبه، با جان هاورد نخست وزير استراليا بود که در طول جنگ درعراق يکی ازمتحدان عمده آمريکا بوده است. آقای هاورد به آقای بوش اطمينان داد که تعداد سربازان استراليا در عراق تقليل پيدا نخواهد کرد. دو رهبر در يک مصاحبه مطبوعاتی از امضاء معاهده تازه بين دو کشور در عرصه تجارت های نظامی خبر دادند که تبادل محصولات دفاعی، خدمات و اطلاعات را شامل خواهد شد.

قراراست پرزيدنت بوش روزپنجشنبه با «کوين رادر» رهبر اپوزيسيون استراليا ديدار کند. آقای راد وعده داده است در صورت برنده شدن در انتخابات استراليا، نيروهای کشور خود را از عراق خارج سازد.

قراراست پرزيدنت بوش پيشاپيش کنفرانس روز جمعه همکاری های اقتصادی کشورهای حوزه آسيا و اقيانوس آرام، در روز پنجشنبه، با هو جينتائو رئيس جمهوری چين نيز ديدار کند. آقای بوش از مصرف کنندگان چينی خواستار صرف بيشتر پول برای خريد کالا بويژه از آمريکا شد و گفت اميدوار است که طبقه متوسط در چين بيشتر رشد کند.

XS
SM
MD
LG