لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۵

آمريکا دولت عراق را برای تهیه قوانینی که برای پیشرفت لازم می داند زیر فشار گذاشته است


نفر دوم فرماندهی نظامی آمريکا در عراق می گوید سه تا چهار ماه آینده از نظر تصمیم گیری در این باره که آیا آمريکا می تواند بدون قربانی ساختن امنیت عراق، سربازان خود را از آن کشور خارج کند یانه، بسیار مهم خواهد بود.

ژنرال ریموند اودیرنو، روز سه شنبه گفت حملات شورشیان در ماه اوت به پائین ترین تعداد در بیش از یک سال رسید. او گفت اگر این روند ادامه یابد، آمريکا قادر خواهد شد امنیت عراق را با سربازان کمتر حفظ کند.

روز دوشنبه، پرزیدنت بوش از عراق دیدن کرد و گفت اگر بهبود شرایط در عراق ادامه پیدا کند، ممکن است شماری از سربازان به آمريکا باز گردانده شوند.

ژنرال اودیرنو همچنین گفت به اعتقاد ارتش، ۵ بریتانیائی که در ماه مه در بغداد ربوده شدند هنوز زنده هستند. او جزئیات بیشتری ارائه نداد.

در خبری دیگر، پا رلمان عراق روز سه شنبه پس از یک تعطیلی یک ماهه کار خود را از سر گرفت.

مقامات آمريکا دولت عراق را برای تهیه سلسله قوانینی که آمريکا آنها را برای پیشرفت مهم تلقی می کند، زیر فشار گذاشته است.

از سوی ديگر یک آژانس مستقل در آمریکا می گوید دولت عراق نتوانسته است اکثر معیارهائی را که امریکا برای اندازه گیری پیشرفت در عراق تعیین کرده است رعایت کند. در گزارش اداره حسابرسی دولت که روز سه شنبه منتشر شد گفته می شود سطح خشونت در عراق همچنان بالا است. دولت عراق فقط سه معیار از ۱۸ معیار را انجام داده است و پیشرفت در چهار مورد دیگر محدود بوده است.

دیوید واکر، رئیس اداره حسابرسی، هم اینک در باره این گزارش در کمیته مناسبات خارجی سنا توضیح می دهد.

کاخ سفید پذیرفته است که تمام معیارها رعایت نشده است، اما از امریکائیان خواسته است در انتظار گزارشی که قرار است در این ماه سفیر امریکا و فرمانده ارشد نظامی امریکا در عراق ارائه دهند باقی بمانند.

XS
SM
MD
LG