لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

ژنرال آمريکايی: ايران در اقدامات مخرب درعراق درگير است


ریک لینج، ژنرال ارتش آمريکا، می گوید ایران در اقدامات مخرب درعراق درگیر است:
**** نخست، سربازان آمريکائی مورد حمله سلاح های مرگباری که از ایران می آید قرار می گیرند، به ویژه راکت های ایران و قطعات پرتابه های انفجاری ساخت ایران. دوم، به باور ما، نه همه، بلکه برخی از ستیزه گران شیعه توسط ایران آموزش می بینند تا بتوانند از این سلاح ها استفاده کنند و سپس آنچه را یاد گرفته اند به دیگران در داخل عراق می آموزند.

ژنرال لینچ می گوید اعضای سپاه پاسداران انقلاب ایران آموزش و نیز انتقال اسلحه و مهمات را تسهیل می کنند:
**** ما تخمین می زنیم که پنجاه یا در همین حدود عوامل ایرانی و عراقی وجود دارند که در منطقه ما برای ایران کار می کنند، حدود ۲۰ نفر از آنها را ما فعالانه زیر نظر داریم و دنبال می کنیم. آنها در همان گروهی می گنجند که ستیزه گران را در اجرای حمله ژانویه ۲۰۰۷ علیه مرکز هماهنگی مشترک استان کربلا یاری دادند، و موجب مرگ پنج سرباز ما شدند.

ژنرال لینچ گفت ستیزه گران سنی نیز روی سلاح های ساخت ایران دست می گذارند:
**** اینکه آیا این کار مستقیم انجام می گیرد یا در بازار سیاه، ما نمی دانیم، اما هر دو طرف، تندروهای سنی و تندروهای شیعه، به آن دسترسی دارند و از این تکنولوژی برای کشتن آمريکائیان و عراقی ها، استفاده می کنند، و اینکار باید متوقف شود.

ژنرال لینچ می گوید انگیزه رفتار مخرب ایران در عراق روشن است: هرج و مرج براه بیاندازد و مانع از آن شود عراق آنچه را به آن نیاز دارد بدست آورد:
**** که در حقیقت دولتی است که نماینده مردم باشد، به حقوق تمام عراقی ها احترام بگذارد، متحدی در جنگ با تروریسم باشد، کشوری دارای یک نیروی امنیتی که بتواند نظم داخلی را حفظ کند... و این احتمالا چیزی است که در پشت وارد ساختن تمام شکلهای خشونت به عراق وجود دارد.

ژنرال لینچ می گوید شهروندان عراقی از خشونت و هرج و مرج خسته شده اند. طی چهار ماه گذشته، ما تغییر جالبی را شاهد بوده ایم. عراقی ها بسراغ ما می آیند و اطلاعاتی ارائه می دهند... آنها در باره آنچه شنیده اند و هر فعالیتی که بازسازی کشورشان را بخطر می اندازد، حرف می زنند.

XS
SM
MD
LG