لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

اينترنت رای دهندگان ومتقاضيان کانديدائی رياست جمهوری آمريکا را درکنارهم قرارميدهد


در آمريکا، شبکه تلويزيونی MTV و سايت اينترنتی MySpace در نظر دارند مشترکا رای دهندگان و پيشتازان متقاضی کانديدائی در انتخابات سال آينده رياست جمهوری آمريکا را از طريق ارتباط اينترنتی موسوم به گپ ، مستقيما در کنار يکديگر قرار دهند.

اين تماس و گفتگوی مستقيم که هر بار با حضور يکی از متقاضيان در يکی از دانشگاههای آمريکا انجام خواهد گرفت، از ماه سپتامبر شروع ميشود و تا آخر ماه دسامبر ادامه خواهد داشت. MTV و MySpace ميگويند جريان اين جلسات را همزمان و مستقيما روی وب سايت های خود پخش خواهند کرد.

تماشاگران قادر خواهند بود از طريق پيام رسانی زنده اينترنتی ، ای ميل، و پيام های متنی تلفنی پرسش های خود را با متقاضيان در ميان بگذارند، و پس از شنيدن نظرات متقاضيان، متقابلا اظهار نظر کنند. به دانشجويانی هم که در جلسات حضور خواهند داشت فرصت داده ميشود که در بحث ها و اظهار نظر ها مشارکت داشته باشند.

سناتور هيلاری کلينتون و سناتور براک اوباما، متقاضيان پيشتاز از حزب دمکرات، و سناتور جان مک کين و رودی جوليانی شهردار سابق نيويورک، متقاضيان پيشتاز از حزب جمهوريخواه، جزو متقاضيانی هستند که برنامه حضور در اين گفت و شنودهای مستقيم اينترنتی را تائيد کرده اند. نخستين برنامه روز بيست و هفتم سپتامبر، پنجم مهرماه، با حضور سناتور دمکرات جان ادواردز در ايالت نيوهمشاير برگزار خواهد شد.

در ماه ژوئيه شبکه تلويزيونی CNN و سايت تصويری YouTube ضمن پخش مناظره دمکرات ها پرسش های ويديوئی رای دهندگان را نيز پخش کردند. اما MTV و MySpace ميگويند گپ اينترنتی آنها به رای دهندگان امکان ميدهد مستقيما با متقاضيان کانديدائی رياست جمهوری آمريکا صحبت کنند، که بنوبه خود امکان مشورت را از متقاضييان برای دادن پاسخ های به اصطلاح حساب شده سلب ميکند.

XS
SM
MD
LG