لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

بغداد صحنه عمليات عمده عليه شبکه قاچاق بمب های قدرتمند از ايران به عراق بود


ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف امروز سی تروريست را در عملياتی که در شهرک شيعه نشين صدر در حومه بغداد انجام گرفت کشتند. اعلاميه ارتش همچنين از دستگيری دوازده مظنون در اين عمليات حکايت دارد که ارتش ميگويد هدف آن گروههای ويژه شبکه ای از تروريست ها بود که بمب های قدرتمند قابل نفوذ در زرهپوش ها را از ايران وارد ميکردند. ارتش ميگويد اين شبکه در بردن ستيزه گران به ايران برای تعليمات نيز درگير بوده است. تهران اين اتهامات را رد ميکند.

در واشنگتن روز نامه يو اس ای تو دی ميگويد وزارت دفاع از کنگره خواستار هفتصد و پنجاه ميليون دلار مخارج ارسال خودروهای زرهی جديد برای سربازان آمريکائی در عراق شده است که با خطر بمب های قدرتمند جاده ای روبرو هستند. اين روزنامه ميگويد بودجه درخواستی به ارتش امکان ميدهد بسياری از خودروهای زرهی جديد را بجای انتقال با کشتی که چند هفته طول ميکشد با هواپيماهای باری به عراق بفرستد. بنا به همين گزارش دست کم سه هزار و پانصد خوردوی زرهی جديد آماده برای فرستادن به عراق تا آخر سال جاری است.

در رويدادی ديگر مقامات عراقی رفت و آمد وسايل نقليه در عراق را برای مدت سه روز قدغن ساختند تا از ريسک حمله شبه نظاميان در جريان برگزاری مراسم مذهبی شيعيان کاسته باشند. انتظار می رود صدها هزار نفر از شيعيان برای يادبود در صحن بارگاه امام موسی کاظم تجمع کنند.

XS
SM
MD
LG