لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۳

پليس افغان ميگويدجسد يکی از اتباع به گروگان گرفته شده کره جنوبی را پيدا کرده است


پليس افغان ميگويد جسد يک گروگان تبعه کره جنوبی را که توسط ستيزه گران طالبان در جنوب شرقی افغانستان کشته شده بود پيدا کرده است.

جسد گلوله خورده اين گروگان امروز در محله قره باغ ولايت غزنی پيدا شد.

مقامات پليس افغان ميگويند ستيزه گران اين گروگان را بدان جهت کشتند که وی بيمار بود و نميتوانست راه برود.

پيشتر فردی بنام قاری يوسف احمدی، که خود را سخنگوی طالبان معرفی کرد گفته است اگر دولت افغانستان زندانيان طالبان را آزاد نکند، گروگانگيرها بقيه گروگان ها را تا ساعت يک بعداز ظهر روز پنجشنبه به وقت محلی خواهند کشت. وی گفت حوصله طالبان پس از چند روز گفتگو با رهبران طوايفی که به نمايندگی از سوی مقامات افغان و کره جنوبی عمل ميکنند، به سر آمده است. وحيد الله مجددی ، رئيس هيات افغان مامورمذاکره ميگويد طالبان ميخواست او را هم به گروگان بگيرد ولی وی توانسته است فرار کند.

در همين حال گزارشهای خبری به نقل از مقامات معرفی نشده کره جنوبی و منابع غربی حاکی از آن است که بعضی از گروگانها امروز آزاد شده اند .

در اين ميان والی ولايت کونار ميگويد ستيزه گران يک ژورناليست خارجی و مترجم افغان او را که بامداد امروز در آن ولايت شرقی ربوده بودند، آزاد کرده اند. بيست و سه تبعه ربوده شده کره جنوبی مسيحيان فعال در امور خيريه هستند که هنگام عبور اتوبوسشان از ولايت غزنی به اسارت طالبان درآمدند.

XS
SM
MD
LG