لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

آمريکا برای باردوم آماده مذاکره با جمهوری اسلامی بر سر اوضاع عراق است


آمريکا برای باردوم آماده مذاکره با جمهوری اسلامی بر سر اوضاع عراق است
آمريکا برای باردوم آماده مذاکره با جمهوری اسلامی بر سر اوضاع عراق است

آمريکا آماده است در باره وضعيت امنيتی در عراق برای بار دوم با ايران به مذاکره بنشيند. نخستين جلسه در ماه مه در بغداد تشکيل شد. شون مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت مذاکرات جديد فرصت ديگری به آمريکا خواهد داد تا به دولت ايران ياد آور شود رفتار آن در عراق با هدف های اعلام شده تهران برای عراق تطبيق نمی کند:
*** بين هدف های اعلام شده آنها، که می گويند خواهان يک عراق با ثبات، امن و آرام هستند، و آنچه از نظر حمايت از شبه نظاميان فرقه ای – که همه ما می دانيم موجب درگيری های بيشتر در عراق می شوند – و پشتيبانی از شبکه هائی که ابزار انفجاری نفوذی را که تهديد واقعی برای سربازان ما است، می سازند، کار می گذارند و منفجر می کنند- انجام می دهند، شکاف نمايانی وجود دارد.

سرتيپ کوين برگنر، سخنگوی نيروی چند مليتی در عراق، می گويد ايران از اعضای گروه تروريستی حزب الله برای کار با نيروی قدس جهت آموزش تروريست های عراقی استفاده می کند. اين تروريست ها، که در اردوگاه هايی در عراق و ايران تعليم می بينند، و در گروه های ويژه سازمان داده می شوند، عراقی های بی گناه و نيز سربازان ائتلاف را هدف می گيرند.

ژنرال برگنر می گويد اين گروه های ويژه، همانند القاعده در عراق، در بی رحمی و تخريب توانائی يکسانی دارند:
*** نيروی چند مليتی از اين که مردم بی گناه عراق به دليل اقدامات اين گروه های ويژه تحت الحمايه ايران جان خود را از دست می دهند متاسف است. در حقيقت، حملات اين گروه ها بازتاب همان ناديده گرفتن جان انسان است که مردم عراق را عليه القاعده در عراق بر می انگيزد. تاريخ تشکيل دومين جلسه بين مقامات ايران و ايالات متحده برای بحث در باره مداخله ايران در عراق هنوز تعيين نشده است.

شون مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت او اميدوار است اين جلسه، هنگامی که تشکيل شد، سازنده باشد. مک کورمک گفت:
***ما اميدوار بوديم شاهد تغييری در رفتار ايران نيز باشيم. ما نمی خواهيم اين جلسات فقط به خاطر ديداری بين مقامات دو طرف تشکيل شود.

XS
SM
MD
LG