لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

ارتش آمريکا درعراق ازدستگيری يک مظنون مرتبط با ايران خبرميدهد


ارتش آمريکا ميگويد سربازان شش پليس عراقی و هفت مظنون ستيزه گر را در جريان عملياتی در بغداد، که برای دستگيری يک سروان پليس عراقی متهم به فعاليت های شورشی انجام گرفت، کشته اند.

اعلاميه ارتش ميگويد امروز هنگامی که از يک پست بازرسی پليس به سوی سربازان آمريکائی شليک شد نبردی خيابانی درگرفت و هواپيماهای جنگی آمريکا عليه اين پست وارد عمل شدند تا از بروز تلفات بيشتر جلوگيری کنند.

ارتش آمريکا ميگويد افسر پليس عراقی که در اين عمليات دستگير شد يک گروه ستيزه گر شيعه را رهبری ميکرد که در نقشه کشی حملات و انفجار بمب های جاده ای عليه نيروهای آمريکائی مورد ظنّ است.

اعلاميه ارتش وی را هماهنگ کننده تدارکات و پشتيبانی هائی معرفی ميکند که از ايران برای شورشيان ميرسد .

ارتش آمريکا همچنين اين سروان پليس عراقی را به واحد قدس سپاه پاسداران انقلاب در ايران مرتبط ميداند که در شکل بخشيدن و مسلح ساختن شورشيان شيعه در عراق مورد ظّن است.

ارتش آمريکا ميگويد امروز در عملياتی جداگانه در عراق دو تروريست کشته و نوزده مظنون دستگير شده اند.

در همين حال پليس عراق از کشته شدن دست کم دو سرباز عراقی در منطقه بشدت تحت محافظت موسوم به دژ سبز بغداد خبر داده است که سفارتخانه های آمريکا و بريتانيا و پارلمان عراق نيز در آنجاست.

نيويورک تايمز نيز ميگويد يک خبرنگار عراقی که برای اين روزنامه کار ميکرد در بغداد به ضرب گلوله کشته شده است. وی يک روز پس از آن کشته شد که دو کارمند خبرگزاری رويترز در جريان زدوخورد سربازان آمريکائی با ستيزه گران کشته شدند.

ارتش آمريکا در عراق ميگويد سربازان امروز در نقاط مختلف عراق نُه تروريست را کشتند و بيست مظنون را دستگير کردند.

.

XS
SM
MD
LG