لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۵

سی و شش ستيزه گر در سراسر افغانستان کشته شده اند


سربازان ائتلاف تحت رهبری آمريکا و ارتش افغانستان سی و شش ستيزه گر را درعملياتی جداگانه در نقاط مختلف آن کشور کشته اند. محّی الدين غوری، ژنرال ارتش افغانستان ميگويد بيست نفراز شورشيان در ولايت جنوبی هلمند، و در پی نبردی زمينی، و حملات هوائی نيروهای چند مليتی کشته شدند.

نيروهای ائتلاف در همين ولايت در واکنش به يک حمله ديگر جنگجويان طالبان به يک پاسگاه پليس در ناحيه موسوم به سنگين، پنج شورشی طالبان را کشتند. اعلاميه نيروهای ائتلاف همچنين از کشته شدن يک پليس و مجروح شدن پليسی ديگر در جريان اين نبرد در پی انفجار يک مين حکايت دارد. غلام دستاگير رئيس پليس محل نيز ميگويد موشکی که به يک مغازه اصابت کرد يک پسر بچه را کشت و يک نفر ديگر را مجروح کرد. هنوز معلوم نيست شليک موشک بخشی از اين نبرد بوده است يا نه.

در ولايت اوروزگان ائتلاف تحت رهبری آمريکا از کشته شدن يازده شورشی طالبان پس از حمله آنها به سربازان آمريکائی و افغان خبر داده است. پيشتر مقامات افغان گفته بودند شش مامور پليس امروز در انفجار يک بمب جاده ای در شرق افغانستان کشته شده اند. در همين حال گزارشها از کشته شدن يک سرباز بريتانيائی تحت فرماندهی ناتو در جنوب افغانستان حکايت دارد.

XS
SM
MD
LG