لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۹

۳۵ ستيزه گر در نبرد با نيروهای ائتلاف در عراق کشته شدند


ارتش آمريکا می گوید نیروهای ائتلاف ۳۵ ستیزه گر را در عملیاتی در عراق کشته اند. در یک اطلاعیه ائتلاف گفته می شود نیروها ۱۰ تروریست را بامداد چهارشنبه در استان الانبار در غرب بغداد و در شهر موصل کشتند. اطلاعیه حاکی است ۹ مظنون در عملیاتی علیه القاعده در عراق بازداشت شدند.

ارتش آمريکا روز چهارشنبه همچنین گفت نیروهای ائتلاف در جریان عملیات سه روزه ای که روز دوشنبه در شمال شرقی بعغوبه پایان گرفت، ۲۳ تروریست را کشتند و ۵ مظنون را بازداشت کردند.

در خشونتی دیگر، روز چهارشنبه یک اتومبیل بمب گذاری شده در شهر باجی، در شمال بغداد، منفجر شد، و حداقل ۵ تن را کشت.

در همین حال، احتمال می رود پارلمان عراق بحث در باره لایحه بازنگری شده تقسیم درآمدهای نفت را به تاخیر بیاندازد. کابینه عراق روز سه شنبه لایحه را به اتفاق آراء تصویب کرد، و دولت گفته بود پارلمان بحث در باره آنرا روز چهارشنبه آغاز خواهد کرد.

اما دولت منطقه ای کردستان عراق می گوید لایحه را هنوز ندیده است، و در بیانیه ای که روز چهارشنبه صادر کرد گفت اگر کابینه متنی را که کردها با آن موافق نیستند تصویب کند، حقوق قانونی آنها را نقض خواهد کرد.

نمایندگان جبهه وفاق عراق، که یک گروه سنی است، نیز نسبت به قانون جدید تقسیم درآمد نفت، که جزئیات آن هنوز منتشر نشده، تردید های ابراز داشته اند.

XS
SM
MD
LG