لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۷

ديدار خصوصی و غير رسمی رهبران آمريکا و روسيه


مذاکرات خصوصی و غیر رسمی در استراحتگاه تابستانی رئیس جمهوری آمریکا در ایالت مین بین رهبران آمریکا و روسیه در جریان است و احتمالأ شامل بحث پیرامون ایران، عراق و دیگر موضوعات مختلف بین دو کشور می شود.

مقامات میگویند ممکنست یکی از موضوعات مورد بحث مسئله سیستم دفاع ضد موشکی مورد نظر آمریکا در اروپای شرقی است که رهبر روسیه با آن مخالفت می ورزد. همچنین انتظار میرود دو رهبر درباره مسئله استقلال کوزوو، که آقای پوتین با آن مخالف است، به بحث بپردازند.

در رابطه با ایران انتظار میرود دو رهبر بر مخالفت آمریکا به کمک روسیه به ایران برای پاره ای از تجهیزات و تأسیسات اتمی تمرکز کنند.

پس از اینکه روز یکشنبه ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه، وارد ایالت مین شد، آقای پوتین و پرزیدنت بوش به نشانه تلاش برای آشتی و سازش به همراه پدر آقای بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا، به قایقرانی رفتند و سپس در ویلای آقای بوش شام صرف کردند. پدر و مادر آقای بوش میزبانان این ضیافت شام بودند.

صبح امروز آقای پوتین به ماهیگیری رفت.

روابط بین دو کشور در ماههای اخیر در ارتباط با شیوه های مختلف برخورد با ایران و همچنین مخالفت روسها با سپر دفاعی و حمایت آمریکا از استقلال کوزوو با تشنج توأم بوده است.

XS
SM
MD
LG