لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۷

کابينه اسرائيل آزادکردن ششصد ميليون دلاردرآمدهای مالياتی فلسطينيان را تصويب کرد


کابينه اسرائيل رای به آزاد ساختن پول های مالياتی مسدود شده فلسطينيان داده است تا از محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی عليه رقيبش، حماس، حمايت کند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل امروز از کابينه خواسته بود با آزاد کردن قريب ششصد ميليون دلار پول های مربوط به درآمدهای مالياتی فلسطينيان، که از ژانويه سال گذشته پس از پيروزی گروه ستيزه گر حماس در انتخابات پارلمانی مسدود شده بود، موافقت کند.

انتظار ميرود آقای الموت در ملاقات روز دوشنبه با آقای عباس، حسنی مبارک رئيس جمهوری مصر و ملک عبدالله پادشاه اردن، که در مصر انجام ميگيرد، مجموعه ای از مزايا را برای دولت ميانه رو فتح ارائه دهد.

همچنين انتظار ميرود کابينه اسرائيل برچيدن صدها راه بندان را که اسرائيل در چارچوب تدابير امنيتی در سراسر کرانه غربی برپا کرده است، بررسی کند. فلسطينيان اين راه بندان ها را مفرط و تنبيهی تلقی ميکنند.

فتح ديروز تقاضای حماس را برای گفتگو بمنظور حل و فصل اختلافات دو طرف را رد کرد. اسمعيل هنيّه که در دولت اتحاد حماس و فتح نخست وزير بود، و اوايل اين اين ماه در واکنش به اقدام حماس در تصرف نوار غزه توسط آقای عباس برکنار شد، به رهبران عرب گفته بود مايل است با فتح گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG