لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۳

٤١ تروريست مظنون در عمليات شمال بغداد کشته شدند


ارتش آمريکا در عراق اعلام کرد نيروهای آمريکا در جريان حملاتی در شمال و جنوب بغداد حدود ٥٠ شورشی را از پای در آوردند.

به گفته ارتش آمريکا، نيروهای اين کشور طی عمليات سنگينی در استان ديالی در شمال شرقی بغداد که قرارگاه القاعده به شمارمی رود، ٤١ تروريست مظنون را از پای در آوردند و مقاديرهنگفتی اسلحه و بمب را کشف کردند.

نيروهای آمريکا در تهاجمی همزمان در جنوب شرقی بغداد، پنج شورشی را از پای در آوردند و ٦٢ نفر را بازداشت کردند.

ارتش آمريکا افزود نيروهای اين کشور ١٧ قايق را نيز در رودخانه دجله که برای حمل مواد منفجره به بغداد مورد استفاده قرارمی گرفتند، منهدم ساختند.

در همين حال پليس پايتخت عراق اعلام کرد روز چهارشنبه اجساد دست کم ۲۹ نفر را کشف کرده است که آشکار بود قربانی خشونت های فرقه ای شده اند.

ارتش آمريکا همچنين می گويد سربازان آمريکائی و عراقی در اين ماه يتيمخانه ای در محله فجر در بغداد کشف کردند که در آن ۲۴ پسر بچه ۳ تا ۱۵ ساله نگهداری می شدند. آنها که به شدت ضعيف بودند و مورد آزار قرار گرفته بودند، برهنه در اتاقی تاريک پيدا شدند، بسياری به تخت هايشان بسته شده بودند.

در اين ميان، شمار کشته شدگان انفجار بمب در خارج از يک مسجد متعلق به شيعيان در بغداد، به ۸۷ تن افزايش يافته است. بيش از ۲۰۰ نفر ديگر نيز مجروح شدند. نوری المالکی نخست وزير عراق، تندروهای سنی را مسئول دانسته است.

اين حمله دو روز پس از تصميم مقامات در مورد لغو مقررات منع رفت و آمد صورت گرفت. مقررات منع رفت و آمد به دنبال بمب گذاری زيارتگاه مقدس شيعيان در شهر سامره و در جهت متوقف ساختن حملات فرقه ای به مورد اجرا گذارده شد.

پيشتر، در روز سه شنبه، ارتش آمريکا گزارش داد که يک سرباز آمريکائی در جريان حمله و سرباز ديگری در اثر انفجار بمب در جاده ای در جنوب بغداد کشته شدند.

XS
SM
MD
LG