لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۷

پاکستان وعده داده است برای مبارزه با تروريسم با افغانستان همکاری کند


نخست وزير پاکستان می گويد کشور متبوع وی تمامی آنچه را که در توان دارد برای مبارزه با افراط گرايان به کار خواهد برد و وعده داد برای متوقف ساختن حملات تروريستی در منطقه، با همسايه خود افغانستان همکاری کند.

شوکت عزيز نخست وزير پاکستان امروز سه شنبه در کابل به خبرنگاران اظهار داشت هر دو کشور پاکستان و افغانستان سرنوشت مشترکی دارند و برای روياروئی با چالش های ناشی از افراط گرائی بايد دست همکاری به يکديگر بدهند.

آقای عزيز اين نظرات را در پايان گفتگوهای خود با حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان ابراز داشت. رهبران دو کشور در گفتگوهای خود موضوع به تحقق رساندن تشکيل يک شورای صلح قبيله ای يا "جرگه" را برای گردآوردن صدها تن از افراد محلی درهر دو سوی مرز جهت مقابله جوئی با شورش فزاينده طالبان در منطقه مورد بررسی قرار دادند.

به دنبال افزايش شمار حملات ستيزه جويان در مناطق مرزی، مناسبات پاکستان و افغانستان سريعا رو به تيرگی گذارد. آقای کرزی، پاکستان را متهم ساخته است که به افراط گرايان اجازه می دهد از پايگاه های خود در داخل خاک پاکستان دست به حملاتی در خاک افغانستان بزنند. پاکستان به نوبه خود می گويد دولت کابل کوشش می کند تا انظار را از شکست خود در مهار ستيزه جويان منحرف کند.

XS
SM
MD
LG