لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

درگيری تظاهرکنندگان با پليس در آستانه اجلاس گروه هشت در آلمان


در آستانه برگزاری اجلاس هشت کشور عمده صنعتی جهان در يک تفريحگاه آلمان، تظاهرکنندگان در بندر روستوک در آلمان، تفريگاه ديگری در نزديکی محل برگزاری اجلاس، با پليس درگير شدند.

مقامات آلمان می گويند بيش از هشت هزار تظاهرکننده ضد روند جهانی شدن، در اين بندر واقع در دريای بالتيک به گونه ای مسالمت آميز دست به راه پيمائی زدند. هنگامی که ماموران پليس گروهی را که در جريان تظاهرات بر خلاف مقررات نقاب به صورت زده بودند متوقف ساختند، تظاهرکنندگان دست به پرتاب سنگ و بطری زدند.

اين دومين تظاهراتی است که در آستانه برگزاری اجلاس تفريحگاه هيليگندام برگزار می شود. با توجه به بسته بودن راه های عزيمت مردم به محل برگزاری اجلاس، تظاهرکنندگان در بندر روستوک در نزديکی محل برگزاری کنفرانس دست به تظاهرات زدند. آشوب های روز شنبه، حدود يک هزار نفر را مجروح ساخت.

تظاهرکنندگان، از هشت کشور عمده صنعتی جهان می خواستند که اقدامات بيشتری را در جهت کاهش فقر، نابرابری، تخريب فضای زيست و کاهش محدوديت های مربوط به مهاجرت معمول دارند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ديروز يکشنبه طی يک سخنرانی تلويزيونی، خشونت ها را محکوم ساخت و هشدار داد که مقامات مسئول چنين فعاليت هائی را تحمل نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG