لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۵

گروه «دولت اسلامی عراق» مسئوليت قتل دو سرباز آمريکائی را بر عهده گرفت


يک گروه مرتبط با القاعده در عراق اعلام کرد هر سه سرباز آمريکائی را که به دنبال حمله ماه گذشته اين گروه در جنوب بغداد ناپديد شدند، کشته است.

گروه موسوم به «دولت اسلامی عراق» در بيانيه ويديوئی اينترنتی خود اعلام کرد هر سه سرباز آمريکائی را پس ازآن که به اسارت خود درآورد، به قتل رسانيد. جسد يکی از اين سربازان دو هفته پيش در يک کانال آب به دست آمد.

در پيام ويديوئی اين گروه آمده است که دو سرباز ديگر کشته و به خاک سپرده شدند. با اين حال پيام ويديوئی دليلی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است. کارت های شناسائی اين دو سرباز نيز در پيام ويديوئی نشان داده می شد.

ژنرال کوين برگنر سخنگوی ارتش آمريکا اظهار داشت نوار ويديو فاقد هرگونه دليل قاطعی درباره وضعيت دو سربازمفقود شده آمريکائی است و به همين جهت، نيروهای آمريکا و عراق به جستجوهای خود برای يافتن آن ها همچنان ادامه خواهند داد.

گروه «دولت اسلامی عراق» مسئوليت حمله روز ۱۲ ماه مه را برعهده گرفت. جايگاه اينترنتی اسلامی می گويد به زودی ويديوی مربوط به سربازان را نيز منتشر خواهد ساخت.

در همين حال، ارتش آمريکا اعلام کرد نيروهای آمريکائی و عراقی در جريان حملاتی در بغداد، امروز دوشنبه يک تروريست مظنون را بازداشت کردند و تروريست ديگری را از پای درآوردند. ارتش آمريکا پيشتر اعلام کرده بود در نخستين سه روز ماه ژوئن جاری دست کم ۱۴ سرباز آمريکائی جان خود را از دست دادند. شش نفر اين عده ديروز يکشنبه در جريان حوادثی در بغداد کشته شدند.

در ماه مه گذشته ۱۲۷ سرباز آمريکائی جان خود را در عراق از دست دادند. از زمان تهاجم سال ۲۰۰۳ به عراق، ماه مه سومين ماه مرگبار برای نيروهای آمريکا در عراق بود.

XS
SM
MD
LG