لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۳

در دومين روز زد و خوردهای لبنان ۹ غير نظامی کشته شدند


مقامات امنيتی لبنان می گويند يکی از ستيزه جويان اسلامی که در جريان نبرد شديد ديروز يکشنبه در شهر طرابلس در جنوب لبنان کشته شد، فردی بود که به دست داشتن در توطئه نافرجام منفجر کردن قطارهای آلمان در سال گذشته مظنون بوده است.

مقامات لبنان امروز دوشنبه اظهار داشتند جسد صدام الحاج ديب نيز در ميان اجساد ۱۰ تن از جنگجويان وابسته به گروه فتح الاسلام در خانه ای که روز يکشنبه مورد حمله نيروهای دولتی لبنان قرار گرفت، به دست آمد. به گفته اين مقامات، الحاج ديب در رديف چهارم رهبری اين گروه قرار داشته است.

در همين حال، به گفته کارکنان نهادهای پزشکی درلبنان، درادامه زد وخوردهای امروز نيروهای دولتی لبنان با ستيزه جويان اسلامی، ۹ فلسطينی دريک اردوگاه آوارگان فلسطينی کشته شدند. درحالی که تانک ها و توپخانه ارتش لبنان ستيزه جويان وابسته به گروه فتح الاسلام را زير آتش خود قرار داده بودند، دود غليظی از اردوگاه آوارگان فلسطينی در شهر طرابلس در شمال لبنان به آسمان بر می خاست.

مقامات لبنان امروز اعلام کردند در نبردهای شديد ديروز ۵۰ نفر، از جمله ۲۷ سرباز دولتی، دست کم ۱۷ ستيزه جوی اسلامی و عده ای غيرنظامی کشته شدند. زد وخوردها پس از آن آغاز شد که عده ای از ماموران پليس که در جستجوی افراد مظنون به دست داشتن در يک سرقت بانکی بودند، مخفيگاه مظنون گروه فتح الاسلام را مورد حمله قرار دادند. فتح الاسلام به داشتن رابطه با شبکه القاعده مظنون است.

در رويدادی ديگر، در جريان انفجاری در منطقه مسيحی نشين بيروت در شامگاه ديروز يکشنبه، زنی جان خود را از دست داد و چند نفر مجروح شدند. هنوز روشن نشده است که چه کسی مسئوليت اين انفجار را برعهده داشته است. گفته می شود که زد وخوردهای جاری در لبنان، شديدترين آن در اين کشور از زمان پايان جنگ داخلی لبنان درسال ۱۹۹۰ به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG