لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۵

طالبان کشته شدن ملا دادالله را تائيد کرد


طالبان در افغانستان تاييد کرد که فرمانده عملياتی ارشد اين نهضت در برخورد با نيروهای آمريکائی و افغان کشته شده است. سخنگوی طالبان امروز دوشنبه به چند خبرگزاری اظهار داشت که ملا دادالله فرمانده عملياتی طالبان روز شنبه در جنوب افغانستان کشته شد.

مقامات ناتو می گويند کشته شدن دادالله، "ضربه ای جدی" به شورش طالبان به شمار می رود. وی در جريان عملياتی در ولايت هلمند در افغانستان به رهبری آمريکا و با حمايت نيروهای ناتو کشته شد.

دادالله مسئوليت بسياری از حملات مرگبار عليه نيروهای افغان و نيروهای بين المللی، گردن زدن افراد و ربودن شهروندان خارجی را برعهده داشت. از زمان برکناری رژيم طالبان از قدرت در افغانستان در سال ۲۰۰۱ به وسيله نيروهای تحت رهبری آمريکا، دادالله يکی از ارشدترين رهبران طالبان بود که کشته شد.

در رويدادی ديگر، گزارش های رسيده از غرب افغانستان حکايت از آن دارد که انفجار بمبی در کنار جاده در نزديکی ستونی از نيروهای غربی، چند سرباز را مجروح ساخت. شاهدان عينی می گويند انفجار هنگامی روی داد که سربازان غربی به نگهبانی در نزديکی شهر هرات اشتغال داشتند. هنوز هيچ کس مسئوليت خود را در قبال اين حمله اعلام نکرده است.

XS
SM
MD
LG