لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۳

رئيس مجلس شورای اسلامی: ايران از نظر علمی عقب مانده است


خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از غلامعلی حداد عادل، رئیس مجلس شورای اسلامی، می گوید ایران از نظر علمی عقب مانده است.

بنا به این گزارش، حداد عادل این موضوع را در سخنانی در مراسم پایانی بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، عنوان کرد، و گفت ما که ملتی پیشتاز در علم و فرهنگ بودیم، به یک کشور عقب مانده در علم تبدیل شده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت مردم احساس می کنند چون در علم عقب مانده اند، صنعت هم پیشرفت نداشته است، عقب ماندگی در صنعت، ضعف اقتصادی را به دنبال دارد، و ضعف اقتصادی باعث شده استقلال سیاسی و فرهنگی نداشته باشند.

--------------------

مذاکرات علی لاریجانی و خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تاخیر افتاده است. مذاکرات قرار بود بر اساس توافقی که در آنکارا به دست آمد، هفته پیش انجام شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جواد عبدی، معاون امنیت بین الملل دبیر شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، به تاخیر افتادن مذاکرات لاریجانی و سولانا را اعلام کرد، با این حال تاکید کرد که تهران همچنان بر این عقیده است مساله برنامه اتمی ایران و جلوگیری از گسترش بحران ناشی از آن، فقط می تواند از راه مذاکره حل شود.

--------------------

در ادامه مبارزه نیروهای انتظامی با آنچه بدحجابی و ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی در ایران توصیف می شود، گزارش می رسد که ماموران و افسران پلیس در تبریز بر عملیات خود شدت بخشیده اند.

بنا به یک گزارش، روز ۱۱ اردیبهشت، دو افسر پلیس، دو جوان را که گفته می شود به موسیقی غیر مجاز گوش می کردند، مورد حمله قرار دادند و آنها را مجروح کردند.

گزارش حاکی است، مردم محل دو جوان را به اورژانس بیمارستان منتقل کردند، و گفته می شود حال یکی از آنها وخیم است.

XS
SM
MD
LG