لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۷

رايس ازفرهنگ ايران درنمايشگاه نقاشان جوان ايرانی که به واشنگتن آمده اند تجليل کرد


کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا که نمايشگاهی از آثار نقاشی جوانان ايرانی را در پايتخت آمريکا گشود، آن را مظهری از فرهنگ بزرگ ايران توصيف کرده است که به آمريکائيان امکان ميدهد چهره ديگری از ايران را ببينند.

خانم رايس که ديروز در مراسم افتتاح نمايشگاه "آرزو ها و روياها: نسل جديد ايران " در واشنگتن صحبت ميکرد با ابراز خشنودی از ديدن آثار نسل جديد نقاشان ايرانی گفت کارهائی که اين جوانان از ايران آورده اند مظهری از فرهنگ بزرگ ايران است که سابقه آن به قرن ها پيش باز ميگردد.

خانم رايس گفت ميگويند موسيقی زبانی مشترک برای همه جهان است و گرچه خود به عنوان يک موزيسين به چنين نظريه ای اعتقاد دارد اما در عين حال معقتد است که اکنون هنر به زبان مشترک انسان هائی مبدل شده است که به شناختن و صحبت کردن با يکديگر نياز دارند.

دينا حبيب پاول ، مدير کل امور آموزشی و فرهنگی وزارت امورخارجه آمريکا نيز که تشکيلات او در آوردن نقاشان و آثار آنان از ايران به واشنگتن نقشی عمده داشته است، اظهارات بهنام کامرانی يکی از نقاشان شرکت کننده در نمايشگاه را نقل کرد که يک روز پيش از افتتاح نمايشگاه به وی گفته بود از طريق مبادلات فرهنگی و هنری می توانيم انسان ها را گردهم جمع کنيم.

آثار سی نقاش جوان ايرانی در نمايشگاه " آرزوها و روياها: نسل جوان ايران" پس از نمايش در واشنگتن تا اواسط تابستان به چند شهر بزرگ ديگر آمريکا نيز برده خواهد شد و نمايش آنها تا سال آينده ادامه خواهد داشت .

اين نمايشگاه در چارچوب برنامه موسوم به تماس های مردمی برپاشده است که ديدار اخير گروهی از پزشکان و پژوهشگران ايرانی از آمريکا و رفتن تيمی از کشتی گيران آمريکائی به ايران برای شرکت در مسابقاتی که بيش از سه هزار تماشاچی داشت بخشی از آن است.

XS
SM
MD
LG