لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۲

ديک چينی بار ديگر بر ادامه مأموريت آمريکا در عراق تاکيد گذاشت


دیک چینی معاون رئیس جمهوری آمريکا به دیدار از عراق پایان داده و بر ادامه ماموریت آمريکا در آن کشور بار دیگر تاکید گذاشته است.

علی رغم مخالفت هائی که با جنگ در آمريکا و در بسیاری دیگر از نقاط جهان ابراز می شود، چینی امروز در سخنانی در جمع سربازان آمريکائی در پایگاهی در نزدیکی تکریت، همچنین از تصمیم دولت بوش به تمدید دوره اقامت سربازان در عراق دفاع کرد و آنرا برای ماموریت جاری، بسیار مهم توصیف کرد.

آقای چينی اين نظرات را روزپنجشنبه طی سخنانی برای نيروهای آمريکا درشهرتکريت درفاصله تقريبا ۱۶۰ کيلومتری شمال بغداد به عمل آورد. چینی سپس رهسپار امارات متحده عربی شد. او قرار است از عربستان سعودی، مصر و اردن نیز دیدن کند.

در این میان، گروه ستیزه گر "حکومت اسلامی در عراق" یک ویدیوی اینترنتی از آنچه آنرا اعدام ۹ سرباز و پلیس عراقی می نامد، منتشر کرده است. در بغداد، ارتش آمريکا گفت سربازان در حمله ای در شهرک صدر، سه شورشی را کشتند و چهار نفر دیگر را بازداشت کردند.

در رويدادی ديگرکه از وجود تنش های فرقه ای درعراق حکايت می کند، محمود المشهدانی رئيس پارلمان عراق روز پنجشنبه با سخنان خود، جنجالی در پارلمان ايجاد کرد. آقای المشهدانی در اظهارات خود، سه چهارم نمايندگان پارلمان را متهم ساخت که مسئول خشونت های فرقه ای هستند. وی مدرک و دليلی برای ادعای خود ارائه نکرد.

XS
SM
MD
LG