لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۹

رايس گفتگوهای خود را با رهبران اسرائيلی و فلسطينی به تعويق انداخت


وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرد کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا گفتگوهای خود را با رهبران اسرائيلی وفلسطينی که قراربود هفته آينده صورت پذيرد، به تعويق انداخت.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا امروزدوشنبه اظهارداشت خانم رايس به علت آشوب های سياسی اسرائيل، ديدارهای خود را به عهده تعويق انداخته است. اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل پس ازآن که تحقيقگران يک کميسيون تحقيقاتی دولت او را به کوتاهی و قصور درعملکرد خود درجنگ سال گذشته اسرائيل با چريک های حزب الله در لبنان متهم ساختند، با فشارهای داخلی برای استعفا مواجه شده است.

آقای مک کورمک افزود با اين حال ممکن است خانم رايس درجريان ديدارهفته آينده ازخود روسيه، توقفی نيزدرخاورميانه به عمل آورد.

آمريکا هفته گذشته توصيه هائی به اسرائيل و تشکيلات خود گردان فلسطينی ارائه کرد. آمريکا در توصيه های خود از فلسطينيان خواسته است طرحی را برای جلوگيری ازحملات راکتی ستيزه جويان فلسطينی از نوار غزه به اسرائيل به مورد اجرا بگذارند. دراين توصيه ها از اسرائيل نيز خواسته است که در محدوديت های مربوط به جابجائی و نقل و انتقالات فلسطينيان درکرانه باختری رود اردن کاهشی به وجود آورد.

XS
SM
MD
LG