لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

دو حمله انتحاری در عراق دست کم ۲۰ کشته بجای گذاشت


دو حمله کننده انتحاری با اتومبيل های حامل بمب خود دست کم ۲۰ نفر را در حومه شهر رمادی در استان ناآرام الانبار عراق از پای در آوردند.

اين دو حمله انتحاری در يک بازار و در يک پاسگاه پليس روی داد و پليس، گروه القاعده در عراق را مسئول آن ها دانست. رهبران قبيله ای اهل تسنن در منطقه برای مبارزه با اين گروه تروريستی به نيروهای دولتی ملحق شده اند.

در رويداد خشونت بار ديگری، پنج نفر امروز در جريان حمله ای با راکت در جنوب بغداد کشته شدند. اين حملات يک روز پس از کشته شدن نه سرباز آمريکائی در عراق بر اثر انفجار بمب هائی کنار جاده ای صورت می گيرد. شش نفر از اين سربازان به اتفاق يک روزنامه نگار اروپائی در جريان منفجر شدن اتومبيل آن ها در استان دياله کشته شدند.

در همين حال، نيروهای تحت رهبری آمريکا امروز دوشنبه طی حملاتی در اطراف بغداد، ۱۵ تروريست مظنون را بازداشت کردند. يکی از رهبران مظنون وابسته به شبکه القاعده در عراق جزو اين عده است.

در جريان وقايع ديروز يکشنبه در بغداد، انفجار يک اتومبيل حامل بمب در يک بازار مستقر در هوای آزاد در يک محله شيعه نشين، بيش از ۳۰ نفر را از پای در آورد و ۸۰ نفر مجروح ساخت. انفجار يک اتومبيل ديگرحامل بمب در نزديکی وزارت کار عراق، دست کم چهار نفر را به هلاکت رسانيد. و در شهر سامره، يک حمله کننده انتحاری و مردی مسلح در جريان حمله خود به اداره مرکزی پليس با يک اتومبيل حامل بمب ، ۱۲ مامور پليس را از پای در آوردند.

XS
SM
MD
LG