لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

عمليات تعقيبی در شهرک صدر بغداد به کشف اتاق شکنجه و انبار اسلحه منجر شد


مقامات عراقی ميگويند انفجار ناشی از منفجر شدن يک اتوموبيل بمب گذاری شده در يک ناحيه تجاری غرب بغداد دست کم سی غيرنظامی را کشته است. انفجار که امروز در محله بيعا رخ داد انبوهی ديگر را نيز مجروح کرده است.

شهر سامره نيز امروز صحنه دو حمله همزمان انتحاری با اتوموبيل های بمب گذاری شده به مواضع پليس بود که دست کم شش نفر از جمله رئيس پليس محل را کشت و چند نفر ديگر را مجروح کرد.

قبلا مقامات عراقی از کشته شدن هشت مرد مسلح در جريان يکی از عمليات تعقيبی نيروهای آمريکائی و عراقی در شهرک شيعه نشين صدر در حومه بغداد خبر داده بودند. اعلاميه نيروهای ائتلافی ميگويد اين عمليات به کشف يک اتاق شکنجه و انباری از اسلحه و مواد انفجاری منجر شد . پليس و شاهدان ميگويند عمليات با حمله هوائی عليه چند خانه همراه بود و دست کم شش غير نظامی نيز مجروح شدند.

ارتش آمريکا امروز از کشته شدن دو تفنگدار دريائی در عمليات رزمی ديروز در استان غربی الانبار خبر داد. اعلاميه ارتش هميچنين از کشته شدن يک سرباز و مجروح شدن چهار سرباز ديگر در انفجار يک بمب جاده ای در غرب بغداد در روز جمعه حکايت دارد.

وسائل ارتباط جمعی ميگويند شمار تلفات سربازان آمريکائی در عراق از زمان شروع جنگ تاکنون به سه هزار و سيصد و شصت و پنج نفر رسيده است.

XS
SM
MD
LG