لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۸

جنوب بغداد امروز صحنه شليک توپخانه سنگين بود


توپخانه آمريکا امروز هدفهائی را در نواحی جنوبی پايتخت عراق درهم کوبيد. سخنگوی نظامی آمريکا هنوز هدفها را معرفی نکرده است، و خبرگزاری فرانسه ميگويد يک ژنرال عراقی گفته است شليک های توپخانه سنگين بخشی از يک عمليات مشترک است. نيروهای آمريکائی و عراقی در چند ماه گذشته برای برقراری امنيت در پايتخت عملياتی مشترک داشته اند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف در جريان عملياتی شبانه که شبکه القاعده عراق هدف آن بود، ضمن دستگيری هفتاد و دو مظنون تروريست ، مقاديری مواد مورد استفاده در ساختن بمب را کشف کرده اند. اعلاميه ارتش ميگويد اين عمليات در استان های ال انبار در غرب بغداد، و صلاح الدين در شمال، انجام گرفت. ارتش ميگويد سربازان در سامره ضمن دستگيری سی و شش مظنون، موفق به کشف بيست بشکه هفتاد و پنج ليتری اسيد نيتريک و ديگر مواد لازم برای بمب سازی شدند.

در همين حال گزارشها از کشته شدن امل ال مدرس يک زن عراقی مجری سرشناس برنامه های تلويزيونی در نزديکی خانه اش در غرب بغداد به ضرب گلوله حکايت دارد .

در جنوب عراق شمار تلفات حمله انتحاری ديروز در نزديکی يکی از اماکن مذهبی شيعيان در کربلا به شصت و هفت نفر افزايش يافته است. مقامات عراقی ميگويند در اين حمله که با منفجر ساختن يک کاميون حامل بمب در نزديکی حرم حضرت عباس انجام گرفت صد و هفتاد نفر ديگر نيز مجروح شدند. به حرم آسيبی نرسيد.

XS
SM
MD
LG