لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

۹ پليس افغان در يک حمله انتحاری در شهر قندوز کشته شدند


مقامات افغانستان اعلام کردند يک بمب گذار انتحاری ۹ مامور پليس را در شمال افغانستان ازپای در آورد و ۲۵ نفر را مجروح ساخت.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان اظهار داشت اين حمله که امروز دوشنبه روی داد در نزديکی پاسگاه پليس در شهر قندوز در فاصله ۲۵۰ کيلومتری شمال کابل صورت گرفت که معمولا کمتر در معرض حملات شورشی قرار می گيرد.

مقامات مسئول می گويند ماموران پليس در خارج از پاسگاه خود سرگرم تمرين های صبحگاهی بودند که مورد حمله بمب انداز قرار گرفتند. اين سومين حادثه حمله با بمب در افغانستان ظرف سه روز گذشته است.

ديروز يکشنبه نيز يک بمب گذارانتحاری در ولايت قندهار در جنوب افغانستان چهار تن از کارکنان يک شرکت امنيتی خصوصی آمريکائی را در حمله ای به کاروان اين شرکت ازپای در آورد. در يک حمله ديگر انتحاری که روز شنبه در برابر يک پاسگاه پليس در ولايت خوست در شرق افغانستان روی داد، ۹ مامور پليس کشته شدند.

حملات انتحاری با بمب سال گذشته به گونه چشمگيری در افغانستان افزايش يافت. از زمان برکناری رژيم طالبان از قدرت در سال ۲۰۰۱ به وسيله ائتلافی تحت رهبری آمريکا، شورشيان در سال ۲۰۰۶ دست به بيشترين حملات خود در افغانستان زدند.

XS
SM
MD
LG