لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ایران ۲۳:۴۳

مردان مسلح پنج تن از نيروهای صلح آفريقائی در دارفور را از پای درآوردند


اتحاديه آفريقا می گويد عده ای مرد مسلح در منطقه دارفور در غرب سودان پنج تن از نيروهای حافظ صلح آفريقائی را ازپای در آوردند. از زمان استقرار نيروهای حافظ صلح وابسته به اتحاديه آفريقا در دارفور در سال ۲۰۰۴، اين مرگبارترين حمله به اين نيروها به شمارمی رود.

سخنگوی اتحاديه آفريقا اظهارداشت اين حمله شامگاه روز يکشنبه و در حالی که صلحبانان آفريقائی از نقطه ای ساحلی در نزديکی مرز جمهوری چاد حفاظت به عمل می آوردند، صورت گرفت. چهار تن از صلحبانان آفريقائی بلافاصله کشته شدند و پنجمين نفر در نخستين ساعت های بامداد امروز، دوشنبه، بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد. سه تن از مردان مسلح ناشناس نيز در جريان مبادله آتش با نيروهای حافظ صلح کشته شدند.

اين حادثه يک روز پس از آن روی می دهد که عده ای مهاجم يک هليکوپتر اتحاديه آفريقا را که بر فراز دارفور پرواز می کرد، هدف آتش قرار دادند.

اتحاديه آفريقا هم اکنون دارای يک نيروی هفت هزار نفری در دارفور است که کافی به نظر نمی رسد، اما دولت سودان تاکنون با استقرار يک نيروی حافظ صلح سازمان ملل متحد در منطقه برای تکميل کادر نيروهای آفريقائی که به شدت تحت فشار قرار دارند و اعتبارات کافی برای تامين هزينه ماموريت آنان تخصيص داده نشده است، موافقت نکرده است.

XS
SM
MD
LG