لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۳

رهبر جمهوری اسلامی هشدار داد که هيچ حمله ای به ايران بدون پاسخ نخواهد ماند


رهبر جمهوری اسلامی ایران عصر ديروز هشدار داد که ايران برای دفاع در برابر هر گونه حمله ای از تمام توانائی های خود برای ضربه زدن به دشمن استفاده خواهد کرد. آیت الله خامنه ای که در اجتماع دهها هزار نفر از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی (مشهد) سخنرانی می کرد گفت اگر آمریکا و دیگران بخواهند ایران را تهدید کنند و به ارعاب و خشونت متوسل شوند، آنگاه ایران به هر حمله دشمنان خود پاسخ خواهد داد.

آیت الله خامنه ای با تبريك عيد نوروز و حلول ماه ربيع الاول، آغاز سال جديد را فرصتي براي تقويت عزم ملي دانست و گفت فعالیت های اتمی ایران بر مقررات بین المللی استوار بوده است و تهران، علی رغم هر اقدام شورای امنیت، به این فعالیت ها ادامه خواهد داد.

پیشتر، روسیه اعلام کرده بود که از تحریم های بیش از اندازه سازمان ملل متحد علیه ایران پشتیبانی نخواهد کرد. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه امروز در مجلس نمایندگان روسیه اظهار داشت مسکو پیشتر موافقت کرده بود که در ارتباط با برنامه اتمی ایران، به تدریج و بگونه ای مناسب عمل شود.

در سازمان ملل متحد، سفیران ۱۵ عضو شورای امنیت در باره پیش نویس قطعنامه تحریم ها بحث می کنند. پنج عضو دائمی شورای امنیت به علاوه آلمان، هفته پیش با تحریم های جدید پیشنهادی موافقت کردند.

با این حال، چندین عضو منتخب شورا، از جمله آفریقای جنوبی، ریاست فعلی شورا، اصلاحیه هائی برای پیش نویس قطعنامه پیشنهاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG