لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۸

در سلسله حملات انتحاری در افغانستان سه غير نظامی جان باختند


در یک سلسله حملات انتحاری در جنوب افغانستان، دست کم سه غیر نظامی جان سپرده اند و ۱۲ نفر مجروح شده اند. به گفته پلیس، مرگبارترین حمله در شهر مرزی اسپین بولدک در ولایت قندهار صورت گرفت. بمب اندازی خود را در میان جمعیتی در محل یک پاسگاه مرزی منفجر کرد، سه تن را کشت و ۸ نفر را مجروح کرد.

در دو حمله جداگانه، بمب اندازان انتحاری خود را در لشکرگاه در ولایت هلمند کشتند، اما موجب مرگ دیگران نشدند. مقامات بر این عقیده هستند هدف این حمله، که در آن دو نفر مجروح شدند، یک کاروان نظامی ناتو بود. در دومین حمله، دو سرباز در نزدیکی یک مجتمع نظامی افغانستان زخمی شدند.

در همين حال، دادگاه قانون اساسی آلمان، درخواست دو قانونگزار را برای جلوگیری از اعزام جت های جنگنده آلمان به افغانستان برای حمایت از نیروهای ناتو در آنجا رد کرده است. قانونگزاران گفتند که اعزام هواپیماها آلمان را در آنچه آنها آنرا عملیات غیر قانونی ارتش آمریکا می نامند، درگیر خواهد کرد.

قانونگزاران، درخواست خود را پس از رای مجلس نمایندگان پارلمان آلمان به دادگاه ارائه دادند. مجلس روز جمعه با اکثریت آرا اعزام جنگنده های تورنادو به افغانستان را تصویب کرد.

آلمان سه هزار سرباز در افغانستان دارد که اکثرا در منطقه آرام شمال بسر می برند، اما برای ایفای نقش فعالتری در جنگ زیر فشار قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG