لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۱

انفجار بمب کنار جاده ای در غرب افغانستان جان ۹ پليس را گرفت


در انفجار بمبی در کنار جاده در غرب افغانستان، ۹ مامور پليس کشته شدند. مقامات پليس می گويند فرمانده نيروی پليس منطقه بکوا در ولايت فراه و هشت تن از ماموران وی امروز دوشنبه هنگام انفجار بمبی که از راه دور کنترل می شد، جان خود را از دست دادند.

در رويداد ديگری، يک سرباز ناتو و دو تن از نيروهای افغانستان در زد وخوردی با ستيزه جويان مظنون طالبان مجروح شدند. سخنگوی يک نيروی امنيتی پشتيبانی وابسته به ناتو اظهار داشت نيروهای ناتو در جريان اين زد وخورد که در منطقه گرشک Gereshk در ولايت هلمند در جنوب افغانستان روی داد، خواستار حمايت هوائی از خود شدند. گزارش های ضد و نقيضی درباره تلفات اين حمله هوائی منتشر شده است.

در همين حال دولت زلاند جديد اعلام کرد ماموريت نيروی نظامی خود را در افغانستان به مدت يک سال ديگر، تا سپتامبر سال ۲۰۰۸ ، تمديد خواهد کرد. نيروی تقريبا ۱۲۰ نفری زلاند نو در سه سال و شش ماه گذشته به عمليات بازسازی در ولايت باميان در مرکز افغانستان اشتغال داشته اند.

زلاند نو همچنين دارای حدود ۱۰ پرسنل نظامی در افغانستان است که سربازان و ماموران پليس افغانستان را آموزش می دهند و در مقر ناتو در کابل پايتخت افغانستان کار می کنند.

XS
SM
MD
LG