لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۷

پرزيدنت بوش در ادامه سفر به آمريکای لاتين وارد گواتمالا شد


پرزيدنت بوش در ادامه سفر يک هفته ای خود به چند کشور آمريکای لاتين، برای گفتگو پيرامون مسائل مربوط به مهاجرت و بازرگانی وارد گواتمالا شده است.

قرار است پرزيدنت بوش امروز با اسکار برگر رئيس جمهوری گواتمالا در گواتمالاسيتی ديدار و گفتگو کند. پيش بينی می شود که رهبران دو کشور وضعيت هزاران تن از شهروندان گواتمالا را که به طور غيرقانونی در آمريکا کار می کنند، در گفتگوهای امروز خود مورد بحث قرار دهند.

پرزيدنت بوش برنامه ای تحت عنوان "کارگر مهمان" پيشنهاد کرده است که به موجب آن برخی از مهاجران غير قانونی اجازه خواهند يافت که در آمريکا باقی بمانند.

يک مقام گواتمالا در مصاحبه ای با خبرگزاری رويتر اظهار داشت آقای برگر از آمريکا درخواست خواهد کرد برای کمک به مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر، تجهيزات نظامی گواتمالا را نوسازی کند.

پرزيدنت پيش از آغاز مذاکرات رسمی با رئيس جمهوری گواتمالا از يک مرکز بسته بندی سبزيجات که از مزايا و منافع بازرگانی آزاد با آمريکا برخوردار است، ديدار خواهد کرد. پرزيدنت بوش برای ديدار با پزشکان نظامی آمريکا که برای مردم بومی در محل خدمات بهداشتی فراهم می آورند، از شهر سانتاکروز در گواتمالا نيز بازديد خواهد کرد.

ديدار از آثار و خرابه های مايان مربوط به دوران پيش از فتح گواتمالا از سوی اسپانيا در سال ۱۵۲۴ نيز جزو برنامه ديدار پرزيدنت بوش از گواتمالا است. گروه هائی از سرخپوستان مايان به عنوان اعتراض به قصد پرزيدنت بوش در مورد ديدار از اين منطقه مقدس، روز يکشنبه دست به تظاهراتی زدند.

گواتمالا چهارمين کشوری است که پرزيدنت بوش در جريان سفر خود به آمريکای لاتين از آن بازديد می کند. پرزيدنت بوش پيش از بازگشت به واشنگتن، از مکزيک نيز ديدار خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG