لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۷

پرزيدنت بوش و رئيس جمهوری اروگوئه در باره تجارت و مهاجرت صحبت کردند


پرزيدنت بوش امروز با تاباره واسکويز رئيس جمهوری اروگوئه، که دومين ميزبان وی در سفر او به پنج کشور آمريکای لاتين است، در باره مسائل تجاری و مهاجرت تبادل نظرکرد.

رئيس جمهوری اروگوئه اميدوار است کشورش بتواند با دسترسی بيشتر به بازارهای آمريکا برای محصولات اروگوئه، بخصوص گوشت و منسوجات خريداران بهتری پيدا کند.

رئيس جمهوری اروگوئه گفت به پرزیدنت بوش یاد آور شده است که هزاران نبعه اوروگوئه در جستجوی یک زندگی بهتر در امریکا زندگی می کنند.

آقای بوش گفت از کنگره امریکا خواسته است لایحه اصلاح قانون مهاجرت را هر چه زودتر تصویب کند.

کاخ سفید سفر رئیس جمهوری به آمريکای لاتين را یک "گشت حسن نیت" ، و تاکیدی بر تعهد امریکا به عدالت اجتماعی در نیمکره غربی توصيف کرده است. اما منتقدین می گویند او سعی دارد با نفوذ فزاینده هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا در منطقه مقابله کند.

ديروز در آستانه سفر پرزيدنت بوش به اروگوئه معترضين در مونته ويدو پايتخت آن کشور به خيابانها ريختند و ضمن سردادن شعارهای ضد آمريکائی آدمک های پارچه ای او را سوزاند.

در همين حال هوگو چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا که به آرژانتين رفته بود در بوئنوس آيرس، پايتخت آن کشور تظاهرات ديگری را عليه پرزيدنت بوش رهبری ميکرد.

پرزيدنت بوش ميگويد تلاش های آمريکا برای بهبود اوضاع در منطقه آمريکای لاتين ناديده گرفته ميشود.

ديدار از کلمبيا، گواتمالا و مکزيک، بخش های بعدی سفر پرزيدنت بوش به آمريکای لاتين است.

گزارشهای تلويزيونی ستاره درخشش خبرنگار اعزامی بخش فارسی صدای آمريکا از سفر پرزيدنت بوش به کشورهای امريکای لاتين را می توانيد از برنامه خبرها و نظرها، روی اين لينک ارتباطی:

/persian/News-and-Views.cfm

مشاهده کنيد.

XS
SM
MD
LG