لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

تهران ميگويد در اختلاف اتمی خود با غرب برای هر وضعيتی آماده است، حتی برای جنگ


وسائل ارتباط جمعی دولتی ايران اظهارات محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری را نقل ميکنند که گفته است تهران از برنامه اتمی خود، به رغم فشارهای بين المللی، عقب نشينی نميکند. آقای احمدی نژاد امروز گفت تهران فناوری توليد سوخت اتمی را به دست آورده و نظير قطاری که نه ترمز دارد و نه دنده عقب، پيش ميرود.

تهران به ضرب الاجل شورای امنيت سازمان ملل متحد برای به تعليق درآوردن غنی سازی اورانيوم، که چهار روز پيش منقضی شد، اعتنا نکرده است و اکنون با خطر تحريم های تنبيهی بيشتر روبروست .

در همين حال وسائل ارتباط جمعی ايران اظهارات منوچهر محمدی معاون وزارت امورخارجه را نقل ميکنند که گفته است تهران برای هرگونه وضعيتی در اختلاف با غرب بر سر برنامه اتمی خود ، حتی جنگ، آماده است.

منوچهر متکی وزير امورخارجه ايران ديروز گفت آمريکا در موقعيتی نيست که بتواند عليه تهران اقدامی نظامی انجام دهد. آقای متکی به يک هشدار ديک چنی معاون رياست جمهوری آمريکا واکنش نشان ميداد که گفته است واشنگتن تمامی گزينه ها را برای ممانعت از دسترسی تهران به تسليحات اتمی در اختيار دارد .

کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا امروز در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی آمريکائی فاکس گفت لازم است تهران غنی سازی اورانيوم را متوقف کند. خانم رايس پيشنهاد قبلی ملاقات با مقامات ايرانی را تکرار کرد، مشروط براينکه تهران فعاليت های اتمی را متوقف کرد باشد.

تهران ميگويد برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح آميز انرژی است . آمريکا و ديگر قدرت های غربی به تهران در مورد تلاش برای توليد تسليحات اتمی ظنين اند

XS
SM
MD
LG