لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

بغداد صحنه يک انفجار مرگبار انتحاری با کاميون در بازاريک محله شيعه نشين بود


پليس عراق از کشته شدن قريب صد نفر، و مجروح شدن بيش از دويست نفر در بغداد ، در يک انفجار انتحاری خبر ميدهد و ميگويد انفجار با منفجر کردن مواد منفجره ای انجام گرفت که در يک کاميون کارگذاشته شده بود.

خبرگزاريها ميگويند هدف اين انفجار يک بازار شلوغ موادغذائی در يک محله شيعه نشين بود.

شهر شمالی و نفت خيز کرکوک نيز امروز صحنه انفجارهائی بود که دست کم چهار کشته و بيش از چهل مجروح بجا گذاشته است. پليس ميگويد يکی از انفجار ها در مقابل ساختمان حزب دموکرات کردستان مسعود بارزانی رهبر منطقه خودمختار کردستان عراق رخ داد.

مقامات همچنين از شليک شورشيان به چهار کماندوی پليس در شهر شمالی سامره و کشتن آنها خبر داده اند.

در جنوب بغداد، در محله محموديه نيز يک غير نظامی در جريان انفجار بمبی که در اتوموبيل کارگذاشته شده بود کشته شد، و نُه نفر مجروح شدند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد دو سرباز آمريکائی که در زدوخوردهای روز پنجشنبه در استان الانبار مجروح شده بودند ديروز درگذشتند. دو سرباز ديگر آمريکائی نيز روز پنجشنبه در اين استان کشته شده بودند.

روز جمعه يک گروه وابسته به القاعده در عراق مدعی شد يک هلی کوپتر نظامی آمريکائی را، که در شمال بغداد سقوط کرد و دو خدمه آن کشته شدند، سرنگون کرده است. شاهدان ميگويند به دو هلی کوپتر پيش از آنکه يکی از آنها سقوط کند شليک شده بود. طی دو هفته گذشته چهار هلی کوپتر سقوط کرده است . شليک دشمن می تواند عامل سقوط هر يک از اين هلی کوپتر ها باشد.

ارتش آمريکا همچنين ميگويد نيروهای ائتلاف در عراق چهار تروريست را کشته و بيست و نه مظنون تروريست را در جريان عملياتی که جنگجويان خارجی و اعضای القاعده هدف آنها بودند، دستگير کرده اند.

اعلاميه ارتش ميگويد اين عمليات بامداد امروز در فلوجه و رمادی در استان غربی الانبار، و در محلات کلار و طارميه در شمال بغداد انجام گرفت.

XS
SM
MD
LG