لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

محمود عباس و خالد مشعل درباره اعلام يک آتش بس جديد توافق کردند


به دنبال يک روز خشونت بار که در جريان آن دست کم ١٧ نفر در نوار غزه جان خود را از دست دادند، رهبران جناح های رقيب فلسطينی حماس و فتح اعلام کردند که نسبت به يک آتش بس ديگر به توافق رسيده اند.

محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطين و خالد مشعل رهبر حماس روز جمعه درباره اعلام يک آتش بس جديد توافق کردند. هنوز روشن نيست که قرار جديد آتش بس تا چه حد رعايت خواهد شد، چرا که قراردادهای قبلی آتش بس ميان اين دو جناح رقيب به سرعت نقض می شد.

به دنبال اعلام آتش بس، مردان مسلح به سوی اتومبيل فرستاده مصر به نوار غزه آتش گشودند. گزارشی از وقوع تلفاتی در اين حادثه نرسيده است.

دوتن از مقامات نهضت فتح جزو کشته شدگان روز جمعه هستند. روزپنجشنبه به دنبال شکست ميانجيگری مصر برای اعلام آتش بس، شش نفر کشته شدند.

مقامات فلسطينی می گويند محمود عباس و خالد مشعل در کوشش ديگری برای برطرف ساختن اختلافات خود و مذاکره درباره تشکيل يک دولت وحدت فلسطينی، قصد دارند هفته آينده درعربستان سعودی با يکديگرديدارکنند.
در همين حال نيروهای اسرائيل چهار فلسطينی را در جريان دو زد و خورد جداگانه در نزديکی شهر رام الله در کرانه باختری رود اردن از پای در آوردند.

XS
SM
MD
LG