لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۷

وزارت انرژی آمريکا بزودی کار دو برابر ساختن ظرفیت ذخایر نفت استراتژیک را آغاز خواهد کرد


وزارت انرژی آمريکا بزودی کار دو برابر ساختن ظرفیت ذخایر نفت استراتژیک را آغاز خواهد کرد
وزارت انرژی آمريکا بزودی کار دو برابر ساختن ظرفیت ذخایر نفت استراتژیک را آغاز خواهد کرد

پرزیدنت جرج دبلیو بوش می گوید بزرگترین چالشی که در برابر آمريکا قرار دارد یافتن راهی برای کاهش وابستگی به نفت، به ویژه نفت خارجی است. او گفت این وابستگی آمريکا را در مقابل اقدامات دولت هائی که دوست آن نیستند آسیب پذیر می کند:
**** به سخن دیگر، کسی از ما خوشش نمی آید، نفت تولید می کند، تصمیم می گیرد کاری در مورد آن انجام دهد، بر ما اثر می گذارد... شما نمی خواهید رئیس جمهوریتان در دفترش در کاخ سفید بنشیند و نگران فعالیت های رژیم متخاصمی باشد که می تواند هر نوع تاثیری را بر امنیت ما بگذارد، و با امنیت اقتصادی آغاز کند.

آقای بوش گفت وابستگی به نفت همچنین آمريکا را در برابر تروریست ها آسیب پذیرتر می سازد: ***** اگر تروریستی قادر شود تاسیسات زیر بنائی را در جای دیگری در جهان از بین ببرد، بر آنچه شما در پمپ بنزین می پردازید اثر خواهد گذاشت... تروریست ها به شیوه های بیرحمانه به ما حمله کردند، آنها با کوبیدن هواپیماها به ساختمان های ما دست به حمله زدند. ولی ما همچنین در برابر حملاتی به تاسیسات زیربنائی در سراسر جهان، که می تواند موجب شود قیمتی که شما می پردازید بالا برود، آسیب پذیر هستیم.

برای کاهش آسیب پذیری آمريکا به اختلالات آینده در جریان نفت، وزارت انرژی آمريکا بزودی کار دو برابر ساختن ظرفیت ذخایر نفت استراتژیک و رساندن آن به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون بشکه تا سال ۲۰۲۷ را آغاز خواهد کرد. آمريکا هم اینک یکصد میلیون بشکه بر موجودی فعلی ذخایر، ۷۰۰ میلیون بشکه، افزوده است.

پرزیدنت بوش از کنگره خواسته است از افزایش عرضه سوخت های جایگزین مانند اتانول، که با تخمیر و تقطیر ذرت ساخته می شود، پشتیبانی کند. او همچنین خواهان نوسازی معیارهای اقتصادی سوخت برای اتومبیل ها، که می تواند در دهسال آینده میلیاردها گالن گاز صرفه جوئی کند، شده است.

آقای بوش گفت: با برداشتن این گام ها، ما می توانیم به هدف بزرگ کاهش استفاده از بنزین در آمريکا به میزان ۲۰ درصد در دهسال آینده، و کاستن از مجموع واردات به اندازه سه چهارم تمام نفتی که ما اینک از خاورمیانه وارد می کنیم، برسیم.

XS
SM
MD
LG