لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۷

پرزيدنت بوش به مردم ايران می گويد که دولت آنان موجب محروميتشان می شود


پرزيدنت بوش به مردم ايران می گويد که دولت آنان موجب محروميتشان می شود
پرزيدنت بوش به مردم ايران می گويد که دولت آنان موجب محروميتشان می شود

پرزیدنت جرج دبلیو بوش در مصاحبه ای با سازمان سخن پراکنی "ان پی آر" گفت آمريکا برای حفاظت از سربازان خود در عراق هر کاری را که لازم بداند انجام خواهد داد:
**** اگر ایران برای آسیب رساندن به سربازان ما و/ یا مردم بی گناه عراق، به اقدامات نظامی خود شدت بخشد، ما قاطعانه پاسخ خواهیم داد. برای فرمانده کل قوا منطقی و معقول است که به سربازان خود، مردم عراق و دولت عراق بگوید ما به شما برای دفاع از خود در برابر کسانی که می‌خواهند بذر نفاق بپاشند و آسیب برسانند کمک خواهیم کرد.

پیشتر، در اوائل ماه، آقای بوش گفت ایران برای حمله به سربازان آمريکائی حمایت مادی فراهم می آورد، و آمريکا شبکه‌های تامین سلاح های پیشرفته و آموزش برای دشمنان خود در عراق را خواهد یافت و نابود خواهد کرد.

آقای بوش همچنین در باره کوشش دولت ایران برای دست‌یابی به اسلحه اتمی سخن گفت:
**** ما با این مساله به گونه‌ای دیپلماتیک برخورد می‌کنیم و پیامی که می‌خواهیم برای رژیم ایران و مردم ایران بفرستیم این است که اگر به دنبال کردن اسلحه اتمی ادامه دهید، روز به روز منزوی‌تر خواهید شد.

آقای بوش در سخنی مستقیم خطاب به مردم ایران اظهار داشت دولت آنان موجب محرومیتشان می شود: ***** شما شانس آنرا داشته‌ايد که براستی بار دیگر به عنوان ملتی با یک سنت بزرگ شکوفا شوید. با این حال، اگر دولت شما به دنبال کردن جنگ افزار اتمی ادامه دهد، فرصت را از دست خواهید داد و قادر نخواهید بود از قابلیت های کامل خود بهره برداری کنید.

پرزیدنت بوش می‌گوید آمريکا خصومتی با مردم ایران ندارد. او در اشاره‌ای به انکار هالوکاست – قتل منظم شش میلیون یهود توسط آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم - از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران، گفت: ما عمیقا نگران دولتی هستیم که بر داشتن سلاح اتمی اصرار می ورزد، و در همین حال، تاریخ را بازنویسی می کند.

XS
SM
MD
LG