لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

مقام کره شمالی: تلاش برای از سرگيری مذاکرات شش جانبه ادامه دارد


فرستاده ويژه کره شمالی در برنامه هسته ای روز سه شنبه در پکن گفت تلاشهایی برای ازسرگیری گفتگوهای شش جانبه در جریان است. "

کای گیوانKye-gwan معاون وزیر امور خارجه کره شمالی در جریان بازدید از پایتخت چین در پاسخ به این پرسش که آیا برای پیشرفت گفتگوهای شش جانبه امکان و راهی وجود دارد یا خیر گفت:"ما تلاش میکنیم که این امکان را بوجود بیاروریم." نظرات آقای کیم پس از ملاقات وی با "چوم یام وو" همتای کره جنوبی خود در پکن عنوان شد.

آقای "چوم"، نماینده کره جنوبی به خبرگزاری "یون هاپ" گفت: برای پیشرفت در گفتگوهای بعدی مربوط به خلع سلاح هسته ای پایه و اساس درستی ریخته شده است. وی اضافه کرد که با همتای کره شمالی خود گفتگوهای صریح و روشنی داشته است؛ اما جزیئات این گفتگوهای را ذکر نکرد.

مذاکرات نمایندگان بلند پایه دو کره، تازه ترین گفتگوهایی است که میان فرستادگان شش کشور ذیربط انجام میگیرد.

گزارشهای خبری حاکی است که روز سه شنبه آقای کیم فرستاده ويژه کره شمالی گفته است اخیراً در موضع ایالات متحده آمریکا نسبت به برنامه سلاحهای هسته ای کشورش تغییراتی رخ داده است؛ و این تغییرات چشم انداز پیشرفت مذاکراتی که در جهت توقف برنامه هسته ای کره شمالی انجام میشود روشن ساخته است. فرستاده ويژه کره شمالی این نظرات را در جریان گفتگوهای هفته گذشته خود با کریستوفر هیل در برلین عنوان کرد. فرستاده کره شمالی گفت دیدار برلین توافقهایی را در پی داشت، اما توضیحی در باره این توافقها نداد.

XS
SM
MD
LG