لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۳۲

عراق: در نبرد شديد ميان شورشيان و نيروهای عراق وآمريکا ۵۰ شورشی کشته شدند


مقامات عراق اعلام کردند درجريان نبرد شديدی ميان شورشيان و نيروهای عراق وآمريکا در مرکز بغداد که يک ساعت به طول انجاميد، ۵۰ شورشی کشته شدند.

ارتش آمريکا اعلام کرد دراين نبرد که روزسه شنبه روی داد، هيچ يک ازنيروهای آمريکا و عراق کشته نشدند.

درحالی که جت های جنگنده آمريکا برفرازمنطقه نبرد درخيابان حيفا دربغداد که ازآن به عنوان قرارگاه شورشيان اهل تسنن ياد می شود دايره وار پروازمی کردند، هليکوپترهای آمريکا مواضع شورشيان را با شليک موشک مورد حمله قرار دادند.

ارتش آمريکا ابراز داشت نبرد پس ازآن آغازگرديد که نيروهای عراق برای مختل ساختن فعاليت های شورشيان وارد منطقه شدند. شورشيان با تيراندازی شديد، شليک خمپاره، آتش سلاح های آر- پی- جی و تيراندازی ازکمينگاه به سوی نيروهای عراق، به روياروئی برخاستند.

از سوی ديگر پرزيدنت بوش بررسی استراتژی جديد خود را درباره عراق به پايان رسانيده است وقصد دارد تا پيش از ايراد سخنرانی تلويزيونی شامگاه روزچهارشنبه خود، با چند نفر ديگراز قانونگذاران آمريکا ديدارکند واستراتژی جديد را مورد بحث قراردهد.

کاخ سفيد تصريح کرد پرزيدنت بوش برای بررسی استراتژی، بامداد امروزچهارشنبه با رهبران دمکرات وجمهوری خواه کنگره ديدارخواهد کرد.

قانونگذاران جمهوری خواهی که تاکنون با پرزيدنت بوش ديدارکرده اند، گفته اند که استراتژی جديد شامل اعزام حدود ۲۰ هزارسربازآمريکائی جديد به عراق برای مقابله با خشونت های فرقه ای خواهد شد. مقامات نظامی آمريکا می گويند نخستين گروه از نيروهای جديد، ممکن است ظرف همين ماه اعزام شوند.

ادوارد کندی سناتورسرشناس دمکرات، لايحه ای را ارائه داده است که درصورت تصويب ، پرزيدنت بوش را وادارخواهد ساخت که پيش از اعزام نيروهای بيشتری به عراق، ابتدا موافقت کنگره را جلب کند.

XS
SM
MD
LG