لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۸

واکنش تهران به گزارش هفته نامه بريتانيائی پيرامون احتمال حمله اسرائيل به ايران


در ايران يک مقام جمهوری اسلامی هشدار داده است هرکشوری که به ايران حمله کند به سرعت از عمل خود پشيمان خواهد شد.

محمد علی حسينی سخنگوی وزارت امورخارجه ايران اين نظر را امروز در واکنش به گزارش يک هفته نامه بريتانيائی داد که گفته است اسرائيل برای يک حمله اتمی خفيف به تاسيسات غنی سازی اورانيوم در ايران برنامه ريزی کرده است.

آقای حسينی گفت برنامه مورد گزارش نشان دهنده آن است که اسرائيل تهديد اصلی برای صلح جهانی است. وی افزود هيچ حمله ای بی پاسخ نخواهد ماند.

طبق گزارشی که هفته نامه ساندی تايمز امروز منتشر کرد هم اکنون دو اسکادران نيروی هوائی اسرائيل برای ماموريت راه دور در ايران تعليم می بينند.

از سوی ديگر خبرگزاری فرانسه اظهارات يک مقام معرفی نشده اسرائيلی را نقل کرد که اين گزارش را مزخرف خوانده است.

در همين حال مارک رگيو سخنگوی وزارت امورخارجه اسرائيل ضمن تکذيب گزارش ساندی تايمز گفت اسرائيل توجه خود را به حل و فصل صلح آميز اين مسئله اتمی از طريق ديپلوماتيک معطوف کرده است.

ساندی تايمز ميگويد حمله اسرائيل برای نابودساختن تاسيسات اتمی زير زمينی در ايران ، مستلزم استفاده از تسليحات اتمی و غير اتمی خواهد بود.

اسرائيل داشتن تسليحات اتمی را تائيد و يا تکذيب نميکند و ميگويد اين درچارچوب سياستی است که با هدف بازداشتن ديگران از حمله به اسرائيل ضمن امتناع از وارد شدن به يک مسابقه تسليحاتی تدوين شده است.

اسرائيل تهران را متهم کرده است که با هدف نابود سازی اين کشور کليمی دنبال تسليحات اتمی است. اسرائيل پيشدستی در حمله نظامی به ايران را منتفی ندانسته است اما ميگويد برای مقابله با جاه طلبی های اتمی تهران استفاده از ديپلوماسی را ترجيح ميدهد.

تهران داشتن برنامه توليد تسليحات اتمی را تکذيب ميکند و ميگويد برنامه اتمی اش صرفا برای مقاصد صلح آميز است.

XS
SM
MD
LG