لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۱

ادامه عمليات جستجو برای نجات غرق شدگان در اندونزی


نزدیک به یک هفته پس از غرق یک کشتی اندونزيائی در دریای جاوه، تیم های نجات هنوز کوشش برای یافتن کسانی که ممکن است جان بدر برده باشند ادامه می دهند. با وجود ادامه عملیات جستجو، در اینباره که ممکن است کسی زنده پیدا شده باشد خبری منتشر نشده است.

بیش از ۲۰۰ نفر نجات یافته اند و ۱۰۰ جسد از آب بیرون کشیده شده است. روز پنجشنبه، مقامات نیروی دریائی اندونزی گفتتد بر این گمانند که ناخدای کشتی پیدا شده است. آنها می گویند او از جمله کسانی بود که به یک سکوی نفتی درون آبی، صدها کیلومتر دورتر از نقطه ای که کشتی غرق شد، چسبیده بودند.

کشتی زمانی که غرق شد با بیش از ۶۰۰ مسافر و سرنشین از جزیره بورنو به سوی جزیره جاوه در حرکت بود.

در همين حال، در جزيره "سولاوِسی"Sulawesi در اندونزی، گروههای نجات برای چهارمين روز پياپی، از راه زمين، دريا و هوا در جستجوی هواپيمايی هستند که با ۱۰۲ مسافر ناپديد شده است.

روز جمعه سربازان به غرب سولاوسی اعزام شدند تا گروههای نجات را در کوهها و جنگلها ياری دهند. "بَستاری " رئيس گروه نجات ارتش گفت: " هدف ما، امروز جستجو برای لاشه هواپيما است؛ زيرا اهالی محل گمان ميکنند که هواپيما در اين ناحيه سقوط کرده است."

وزير اطلاعات اندونزی گفت "ما از منابع مختلف، از جمله ماهواره های خارجی، درخواست کمک کرده ايم."

طی دو روز گذشته، بستگان مسافران اطلاعاتی از قبيل عکس، سوابق پزشکی و نظاير آن را در اختيار "مرکز شناسايی مصدومين حوادث" قرار داده اند تا به شناسايی عزيزانشان کمک کند.

XS
SM
MD
LG