لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

پرزيدنت بوش: ایرانيان ملتی هستند پر غرور با تاریخ و سنتی شکوهمند


پرزيدنت بوش: ایرانيان ملتی هستند پر غرور با تاریخ و سنتی شکوهمند
پرزيدنت بوش: ایرانيان ملتی هستند پر غرور با تاریخ و سنتی شکوهمند

پرزیدنت جرج دبلیو بوش می گوید آمريکا زمانی مستقیمأ با ایران وارد مذاکره خواهد شد که درخواست های شورای امنیت سازمان ملل متحد را برای متوقف ساختن تمام فعالیت های غنی سازی و پردازش اورانیوم متوقف سازد:
**** اگر آنها می خواهند، به نفع مردم ایران، با ما به گفت و گو بنشینند، باید برنامه خود را به گونه‌ای قابل تائید به حال تعلیق در آورند. ما این موضع را برایشان روشن ساخته‌ایم، و آنها می دانند که چگونه باید پیش بروند.

آقای بوش می گوید ایران به دلیل سرسختی خود به ملتی منزوی تبدیل می شود:
**** این ملتی است پر غرور با تاریخ و سنتی شکوهمند. با این حال، رهبری دارد که پیوسته پیام هائی به جهان می‌فرستد که ایران با اکثریت متفکران همگام نیست، و می‌خواهد به زیان مردم، منزوی شود.

آقای بوش به کنفرانس اخیری که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران سازمان داد و کشتار منظم یهودیان اروپا در جریان جنگ جهانی دوم به دست رژیم نازی آلمان را انکار می کرد، اشاره کرد:
**** شگفتزده شدم که بار دیگر چنین کنفرانسی در باره هولوکاست تشکیل شد که یک نگرش براستی واپسگرا نسبت به تاریخ جهان را منعکس می کرد. تمام آنچه این کنفرانس به من می گفت این بود که رهبر ایران مایل است چیزهائی که به کشورش آسیب می رساند بگوید.

پرزیدنت بوش، که مستقمأ با مردم ایران سخن می گفت، اظهار داشت رهبری کشور آن گونه که باید و شاید به آنها خدمت نمی کند:
**** شایستگی و توانائی شما بیشتر از آن است که کسی سعی کند تاریخ را دوباره بنویسد. شما می توانید بهتر از کسی که اقتصاد کشورتان را تقویت نکرده است کار کنید، و شما می توانید بهتر از کسی که سعی دارد یک اسلحه اتمی را که جهان معتقد است ایران نباید داشته باشد، عمل کنید. آقای بوش می گوید: راه بهتری برای پیشرفت وجود دارد.

XS
SM
MD
LG