لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۳

بورس تايلند به عقب نشينی دولت عليه سرمايه گذاران خارجی واکنشی مثبت نشان داد


" hspace=2 src="/persian/images/ap_thailand_stock_market_20dec06_eng_210.jpg" width=182 align=right vspace=2 border=0>بازار سهام و اوراق بهادار تايلند، که ديروز در واکنش به اقدام دولت در مورد وضع کنترل هائی جديد بر سرمايه ها صحنه فروش و تنزلی عمده در ارزش سهام بود ، با تصميم امروز دولت برای لغو بخشی از کنترل ها مجددا به مسير رونق بازگشته است .

شاخص معرف قيمت سهام و اوراق بهادار در بورس بانکوک، امروز همزمان با استقبال سرمايه گذاران از تصميم ديشب دولت در مورد لغو محدوديت خريد سهام توسط سرمايه گذاران خارجی ، يازده درصد بالا رفت.

بانک مرکزی تايلند روز دوشنبه برای محدود ساختن قدرت برابری پول تايلند، که به صادرات آن کشور آسيب ميرساند اقدام به وضع محدوديت کرد. اما به فاصله چند ساعت وزير دارائی تايلند کنترل های وضع شده بر بازار سهام و اوراق بهادار را برداشت، و تنها محدوديت های خريد اوراق قرضه و دارائی های ديگر را باقی گذاشت.

تحليل گران ميگويند تغيير جهت های فوری و ناگهانی دولت در سياست های مالی به اعتبار آن نزد سرمايه گذاران خارجی لطمه وارد کرده است. به گفته آنها بازار سهام و اوراق بهادار امروز نتوانست به سطح دو روز پيش بازگردد زيرا بسياری از سرمايه گذاران خارجی خود را از معاملات دور نگاه داشته بودند.

XS
SM
MD
LG