لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۷

رهبران اتحادیه اروپا انکار هولوکاست را بعنوان یک واقعیت تاریخی محکوم کردند


رهبران اتحادیه اروپا انکار هولوکاست را بعنوان یک واقعیت تاریخی محکوم کردند
رهبران اتحادیه اروپا انکار هولوکاست را بعنوان یک واقعیت تاریخی محکوم کردند

رهبران اتحادیه اروپا بیانیه ای صادر کرده اند که انکار هولوکاست را به عنوان یک واقعیت تاریخی، چه به طور کامل چه محدود، محکوم می کند و قاطعانه فرضیه اساسی و هدف های کنفرانس بررسی هولوکاست را که اخیرا در تهران تشکیل شد، رد می کند.

هولوکاست کشتن منظم شش میلیون یهود به وسیله رژیم نازی آلمان در جریان جنگ جهانی دوم بود. محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران هولوکاست را یک افسانه خوانده و خواهان محو اسرائیل از نقشه جهان شده است.

رهبران ۲۵ کشور عضو اتحادیه اروپا همچنین نگرانی عمیق خود را نسبت به تهدید های ایران علیه اسرائیل ،ادامه خرابی و ناهنجاری وضع حقوق بشر و آزادی های سیاسی در ایران و تاثیر منفی سیاست های ایران بر ثبات و امنیت در خاورمیانه ابراز داشتند.

رهبران اتحادیه اروپا همچنین خودداری ایران از انجام درخواست های شورای امنیت سازمان ملل متحد برای متوقف ساختن فعالیت های مربوط به تسلیحات اتمی را محکوم کردند. پنج عضو دائمی شورای امنیت – بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه، و امریکا - به اضافه آلمان سرگرم تهیه پیش نویس قطعنامه ای هستند که تحریم هائی را بر ایران وضع خواهد کرد.

شان مک کورمک، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، می گوید کنفرانس منکرین هولوکاست به میزبانی احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران نشان می دهد برای متوقف ساختن فعالیت های اتمی ایران، لازم است هرچه زودتر چنین اقدامی صورت گیرد و قطعنامه نصویب شود:

***** وقتی شما رژیمی داشته باشید که در باره محو کشور دیگری از روی نقشه حرف می زند و مساله مطرح در شورای امنیت این است که رژیم می خواهد به سلاح های اتمی دست پیدا کند، جائی برای حرف و گفت و گوی بیشتر باقی نمی ماند.... زمان آن است که کشورهای شورای امنیت آنچه را گفته اند انجام دهند .... دست خود را به نشانه آری یا نه بلند کنند، آیا ما حاضر هستیم موضعی اتخاذ کنیم و هر کاری را که می توانیم برای جلوگیری از دست یافتن رژیم به سلاح اتمی انجام دهیم؟ این رژیمی است که خواهان محو اسرائیل از روی نقشه شده و هولوکاست را انکار کرده است.

آقای مک کورمک گفت با توجه به سابقه دولت ایران، نباید در تصویب تحریم ها درنگ شود.

XS
SM
MD
LG