لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

۲۲ شورشی در عمليات نظامی نيروهای ائتلاف در عراق کشته شدند


ارتش آمريکا اعلام کرد که نيروهای ائتلاف در جريان عمليات نظامی امروز، شنبه، ۲۲ شورشی را کشتند. دوازده تن از شورشيان در جريان تلاش نيروهای ائتلاف برای دستگيری يک بمب ساز و دستيارانش جان خود را از دست دادند.

ده شورشی ديگر نيز طی عمليات جداگانه برای نابود کردن يک کارگاه بمب‌سازی در شهر سني‌نشين تاجی واقع در شمال بغداد کشته شدند. يک زن حامله و يک پسرنوجوان نيز در اين عمليات زخمی شدند.

در پی کشته شدن بيش از دويست نفر در جريان حملات انفجاری متعدد با اتوموبيل‌های محتوی بمب در صدرشهر واقع در حومه پايتخت عراق، شهر بغداد همچنان تحت مقررات منع عبور و مرور و حکومت نظامی قرار دارد.

در پيامد حملات روز جمعه، شبه‌نظاميان شيعه موجی از عمليات تلافي‌جويانه آغاز کردند که طی آن در حمله‌های جداگانه به مساجد سنی در بغداد 30 نفر کشته شدند.

از سوی ديگر، تلاش‌های ديپلماتيک برای خاتمه بخشيدن به خشونت در عراق ادامه دارد.

جلال طالباني، رئيس جمهوری عراق، اعلام کرد که در صورتی که فرودگاه بغداد بازگشائی شود، برنامه سفر خود به تهران برای ملاقات با محمود احمدي‌نژاد، رئيس جمهوری اسلامی را به جای روز شنبه، روز يکشنبه، فردا، انجام خواهد داد.

جرج بوش، رئيس جمهوری آمريکا قرار است روز چهارشنبه و پنجشنبه در پايتخت اردن با نوری الملکي، نخست وزير عراق در باره اوضاع عراق گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG