لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۹

دو مقاطعه کار از پنج مقاطعه کار امنيتی ربوده شده در عراق آزاد شده اند


مقامات عراقی ميگويند دو مقاطعه کار از پنج مقاطعه کار امنيتی غربی که روز پنجشنبه ربوده شده بودند، آزاد شده اند. اين دو نفر، به گفته مقامات، در ناحيه ای در جنوب عراق، موسوم به الدواجين رها شده بودند.

پيشتر گزارش شده بود نيروهای آمريکائی و بريتانيائی در جنوب عراق، در جستجوی مقاطعه کاران وارد عمل شده اند . به گفته مقامات عراقی عمليات ِ امروز ِ اين نيروها در ناحيه "سَفّان" انجام گرفت، که در شصت کيلومتری جنوب ِ شهر بندری ِ بصره قرار دارد.

يکی از اين مقاطعه کاران که ديروز در نزديکی بصره ربوده شدند، و امور حفاظتی را بر عهده داشتند، اتريشی، و چهار مقاطعه کار ديگر آمريکائی معرفی شده اند . نُه نفر ديگر نيز که با اين کاروان سفر ميکردند، و به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شده اند، که مردانی از پاکستان هند و فيلی پين هستند

در همين حال يک روحانی ارشد سُنّی عراقی ميگويد حکم جلبی که دولت عراق برای او صادر کرده است قانونی نيست. وزارت کشور عراق ميگويد "حريث الداری" به اتهام حمايت از تروريسم تحت تعقيب قرار گرفته است. "الداری" که امروز در امان صحبت ميکرد گفت در موقعيتی مناسب به عراق مراجعت خواهد کرد.

وزارت کشور عراق در کنترل اکثريت شيعه قرار دارد، و سُنّی ها شکايت کرده اند که اين وزارتخانه برای مهار کردن جوخه های اعدامی که شيعيان درست کرده اند، اقدامات لازم و کافی را انجام نميدهد.

XS
SM
MD
LG