لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

احمدی نژاد: ايرانيان در دفاع از حق اتمی کشور تا به آخر می جنگند


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران مجددا گفته است که تهران برنامه جنجال برانگيز اتمی خود را ادامه ميدهد. آقای احمدی نژاد امروز، چهارشنبه، در اجتماعی در شهر سنندج گفت ايرانيان در دفاع از حق اتمی کشور تا به آخر می‌جنگند.

پيشتر آژانس بين‌المللی انرژی اتمی گفته بود نمی‌تواند آن گونه که تهران ادعا کرده است تأييد کند که برنامه اتمی ايران به کلی برای مقاصد مسالمت آميز است. آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در گزارش محرمانه ای می گويد دريک جايگاه زباله های اتمی درايران، آثاری از پلوتونيوم را کشف کرده است که يک ماده احتمالی تسليحاتی به شمار می رود.

درگزارش همچنين آمده است که ايران هم اکنون درحال غنی سازی اورانيوم است. غنی سازی اورانيوم فرايندی است که برای توليد سلاح های اتمی نيز می تواند قابل استفاده باشد. اعلام کشف اين يافته ها هنگامی صورت می گيرد که محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران ابراز اميدواری کرده است که ايران به زودی بتواند تکميل فن آوری برنامه سوخت اتمی خود را جشن بگيرد.

درنيويورک، جان بولتون سفيرآمريکا درسازمان ملل متحد اظهارداشت يافته های آژانس بين المللی انرژی اتمی واظهارات آقای احمدی نژاد ايجاب می کند که شورای امنيت سازمان ملل متحد سريعا درمورد ايران وارد عمل شود. آقای بولتون افزود اِعمال تحريم های اقتصادی، تنها راه دادن هشداربه ايران است.

درواشنگتن، وزارت امورخارجه آمريکا اظهار داشت اعلام اين نظرازسوی تهران که برنامه سوخت اتمی ايران به زودی تکميل خواهد شد، "ضربه بيدار باش" برای بقيه جهان به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG